Нардеп Бригинець против застройки Новой Каховки

Нардеп Бригинець против застройки Новой Каховки
29 марта 2014 года.

Об этом политик написал на своей страничке в фейсбук.

"Місто-пам'ятку (Нову Каховку) забудовують висотками всупереч забороні

В історичному центрі міста Нова Каховка, яке є пам'яткою містобудування всупереч пам'яткоохоронному законодавству ведеться будівництво двох високоповерхових житлових будинків - на вул. Леніна, 5 та 46." - пишет Бригинець.

Он говорит о том, что к нему обращаются общественники из Херсонщины.

"До мене надійшло звернення Новокаховської спілки охорони культурної спадщини з проханням не допустити знищення історичного центру Нової Каховки.

Нова Каховка - одне з 3-ох міст у світі, яке побудоване виключно за попереднім генпланом, і звісно, є пам'яткою містобудування, єдиною такого типу на пострадянському просторі.

За словами пам'яткоохоронців, новобудова не оформлена належним чином: при прийнятті рішення щодо місця будівництва були проігноровані питання розміщення його в історичній частині міста, де заборонене будь-яке будівництво, оскільки з 1950 року центральна частина Нової Каховки віднесена до нововиявлених пам'яток архітектури і містобудування. Є припущення, що для затвердження документації забудовником були надані недостовірні дані. Не були проведені громадські слухання з реконструкції кварталів тощо." - говорит нардеп.

Бригинець подчеркивает, что застройщики не соблюдают элементарных норм.

"Крім того, за словами спеціалістів, новобудова зведена з порушенням будівних норм: в ній немає ліфтів та не дотримано протипожежні норми.

Звернувся до Державної архітектурно-будівельної інспекції України з проханням перевірити достовірність даних, поданих забудовником у декларації; відповідність вихідних даних і проекту будівництва вимогам пам'яткоохоронного законодавства; наявність обов'язкової експертизи Державної архітектурно-будівельної інспекції України. А також до Мінкульту з проханням безвідкладно втрутитися у ситуацію і сприяти збереженню історичного центру м. Нова Каховка і створити комісію, на якій з'ясувати чи надавав Мінкульт відповідні дозволи."

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости