Напад на Катерину Гандзюк у Херсоні: антиукраїнський терор у дії?


31 июля 2018 года.

Напад у Херсоні на Катерину Гандзюк - проукраїнську активістку, волонтерку, є одним із елементів розгортання системного антиукраїнського терору на півдні України.

Про це у коментарі IA ZIK повідомив народний депутат України VII скликання, екс-радник голови СБУ Юрій Михальчишин, який особисто знайомий із Катериною Гандзюк.

«Напад на проукраїнську активістку, волонтера та провідну у Херсоні фігуру Катерину Гандзюк має дуже багато вимірів. Справа у тому, що зараз на півдні України можемо спостерігати розгортання системного антиукраїнського терору, який проявляється у цілеспрямованих замовних нападах на українських активістів, авторитетних лідерів громадської думки. Усе це маркується виключно під кримінальні конфлікти, хоча підґрунтя, як правило, є політичне та ідеологічне», - коментує Ю.Михальчишин.

Він більш детально розповів про громадську діяльність Катерини Гандзюк.

«Не секрет, що російські спецслужби працюють у тісному зв'язку як з криміналітетом, так і з агентурою в українських правоохоронних органах. Тому це показовий приклад у Херсоні. Тому що Катерина Гандзюк входила до складу атестаційної комісії обласного управління Національної поліції і робила дуже багато для того, аби чимало міліціонерів з проросійськими поглядами та корупційним бекграундом не потрапили до оновленого складу управління Національної поліції. На цьому ґрунті у неї було чимало конфліктів, зокрема, було протистояння з одіозним колишнім керівником департаменту економічної безпеки обласного управління МВС. Очевидно, на цьому підґрунті відбувалися систематичні залякування Катерини, яка працює у Херсонській міській раді на посаді керівника справами виконкому. Вона науковець, за фахом політолог, учасниця усіх Майданів, активно долучилася до волонтерської допомоги фронту. По суті, завдяки таким людям як Катерина у 2014 році «русская весна» не прийшла в українську Таврію, як вона прийшла у Крим і на Донбас», - додав Ю.Михальчишин.

На його думку, поліція неправильно кваліфікувала напад на активістку.

«Дуже показово, що попередня кваліфікація кримінального провадження, яке відкрила Національна поліція - це всього-на-всього «хуліганство», хоча зрозуміло, що потрібно перекваліфіковувати, вивчивши наявний відеозапис і провівши експертизу суміші, якою було завдано пошкоджень - йдеться про як мінімум «важкі тілесні ушкодження» і не виключаю, що про «замах на вбивство», - переконаний Ю.Михальчишин.

З його слів, ситуацію на півдні потрібно розглядати не як поодинокі факти хуліганства, а набагато ширше.

«Треба максимально чітко ставити питання про відповідність дій правоохоронних органів у цій ситуації і оперативну ситуацію, яка складається на півдні України. Йдеться не про поодинокі напади, не про поодинокі факти «хуліганства», як це вказано у кваліфікації кримінального провадження, а про системний антиукраїнський терор. Тут треба щось робити вже - і кроки мають бути чіткі, радикальні. Головне не заяви прес-служб і піарників у Фейсбуці, а дієві кроки компетентних правоохоронців.

На прикладі таких нападів на лідерів громадської думки демонструють звичайним патріотично налаштованим українцям у цьому регіоні, що вони є беззахисні», - додав Ю.Михальчишин.

Він також повідомив, що зараз у Херсон доставляють найкращих фахівців-опіковців з Києва, які будуть на місці встановлювати курс лікування для постраждалої.

Про те, що напад на Катерину Гандзюк вчинено на замовлення місцевих проросійських сил, - пише у Фейсбуці юрист Масі Найєм, зазначивши, що постраждала - у реанімації. Він також переконаний, що справа належно не буде розслідувана ГУ Нацполіції у Херсонській області.

«Що робити з цим - я точно не знаю. Але знаю, що всі ці дії стали можливі через компроміс, на який пішли в МВС. Всі ці дії стали можливі за мовчазною згодою, коли ні Арсен Аваков, ні Петро Порошенко не сказали ні слова при побитті Сергія Нікітенка. Вони вважають, що це так... розборки на місцевому рівні.

Але саме і з таких розборок починалася війна на Донбасі. Ці осередки безкарного насильства можуть підірвати суспільство, якщо Президент і керівники правоохоронних органів різко не почнуть припиняти своєю жорсткою позицією (ні, не шляхом взяття «під особистий контроль» - всім вже зрозуміло, що це для публіки за порадою застарілих політтехнологів) такі прояви.

Якщо не буде реакції глав правоохоронних органів - значить їм це на руку. Моя думка», - написав Найєм.

Журналіст «Радіо Свобода» Ірина Штогрін у Фесбуці з цього приводу передала слова, які їй написали з Херсона: «Я чітко бачу в Херсоні, що наші місцеві правоохоронці всіх рівнів переважною більшістю притоплюють за русню. Це все наслідки тих недореформ і псевдолюстрації, коли відпочатку їх не вичистили, а тепер цей нарив ще страшніший».

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости