На свій піар Новокаховська міськрада продовжує витрачати мільйони

На свій піар Новокаховська міськрада продовжує витрачати мільйони
17 января

Тендер на "послуги з інформування громади" щодо своєї діяльності 14 січня оголосив виконком Новокаховської міськради. Витратити на це готові 694 тис. грн.

І хоча результати тендеру стануть відомі 31 січня, ймовірного переможця можна назвати вже зараз. Адже, як вказано в умовах проведення закупівлі, в ньому можуть брати участь лише ті газети, назви яких співзвучні з назвою Новокаховської територіальної громади, а 100% їхнього накладу розповсюджуються саме не її території. Причому, видання повинно не лише оприлюднювати офіційні документи міської ради, а й самостійно "збирати, виготовляти, редагувати, вичитувати і корегувати необхідну інформацію".

На сьогодні в місті виходить лише одна газета, що відповідає вказаним вимогам - "Нова Каховка". Її співзасновником і кінцевим бенефіціарним власником зараз є Максим Васильєв - син заступниці голови Каховської райради Людмили Васильєвої, обраної від "Опозиційної платформи - За життя" і секретаря Новокаховської міськради Дмитра Васильєва, також обраного від "ОПЗЖ".

Ще 302 тис. грн у 2022 році отримає ФОП Євген Кавун на висвітлення діяльності міськради на електронних інформаційних ресурсах" та послуги з обробки даних для розміщення у стрічці новин на сайті ukr.net. Плюс 1,52 млн грн у місцевому бюджеті передбачили на виконання заходів з висвітлення діяльності міськради та на фінансову підтримку КП "Новокаховська міська радіоорганізація".

Вочевидь, ці суми не будуть остаточними. Адже в 2021 році міськрада також виділила 200 тис. грн на передплату газети "Нова Каховка" для 810 малозабезпечених жителів громади. А наприкінці грудня міськрада заплатила газеті ще майже 50 тис. грн.

Виділення чималих сум для медіа Нової Каховки давно стало звичним явищем. Лише до 2021 року більша їх частина надходила місцевій радіоорганізації, яка кілька років поспіль випускала газету "Говорить Нова Каховка". Саме під неї прописувались вимоги тендерів минулих років на висвітлення діяльності міськради. Ця газета видавалась коштом платників податків і розповсюджувалась безоплатно до кінця 2020 року. Таке ноу-хау тоді розкритикував голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, а також депутати Новокаховської міськради, які зараз представляють тандем з "Європейської солідарності" і "ОПЗЖ". Останні також вимагали припинення фінансування міської радіоорганізації. Мовляв, усі медіа повинні заробляти самостійно, без щедрих вливань з місцевого бюджету.

Але як тільки вчорашнім опозиціонерам вдалося дорватися до бюджетної годівниці, їхні вимоги почали лунати все рідше. А чималі гроші як виділялись на піар міської ради, так і виділяються дотепер.

Олег БАТУРІН.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости