Кабінет міністрів України направив у регіони 1 мільярд гривень субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.
Як повідомив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, за ці кошти розбудують інфраструктуру первинної медичної допомоги та закуплять обладнання.
“З областями вже погоджена і затверджена проектна спроможна мережа медичних закладів первинної допомоги, яка складається з 3992 амбулаторій і ЦПМСД”, – зазначив міністр.
За його словами окрім інфраструктури, амбулаторії будуть забезпечені і необхідним сучасним обладнанням, яке може здійснювати не лише аналіз даних, а й записувати їх та передавати за допомогою телемедицини.
“Нам потрібна не лише інша якість приміщень, а в першу чергу, якісне надання первинної допомоги у сільській місцевості”, – підкреслив Геннадій Зубко.
Дану субвенцію розподілять між областями пропорційно чисельності сільського населення. Передбачається співфінансування проектів з місцевих бюджетів у розмірі 10%.
Загалом, субвенція на розвиток медицини у сільській місцевості складає 5 млрд грн з яких 4 мільярди Уряд вже спрямував у грудні 2017 року.
В той же час експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Євген Гончар зазначає, що без цієї субвенції буде неможливо забезпечити мінімальний рівень надання медичної допомоги.
“Приблизно третина населення України живе у сільській місцевості. В спадок від СРСР ми отримали величезну кількість медичної інфраструктури, яка була застаріла ще у 1991 році. На сьогодні в мережі перебуває понад 13000 ФАПів, в більшості з яких десятки років не робився ремонт і не оновлювали обладнання. За роки незалежності це перша глобальна програма модернізації мережі закладів охорони здоров’я в сільській місцевості”, – підкреслив Євген Гончар.