На розораних землях заповідника почалися піщані бурі

На розораних землях заповідника почалися піщані бурі
15 февраля

Справжні пилові бурі засипають піском поля фермерів на Херсонщині.

Про це у facebook написала власниця екосадиби Ольга Жукова, додавши до запису відео.

«Так сьогодні виглядає степ біля села Іванівки - практично біля самого берега Ягорлицької затоки Чорного моря. Почалося те, про що попереджали вчені: вже не перші, але потужні ознаки екологічної катастрофи! І не через 20 років, а через 9 місяців! А почалася ця історія у 2020 році...», - написал вона, нагадавши історію, про яку МОСТ писав навесні 2020 року.

Голова Садівської сільради зібрав (а сам не з'явився) мешканців Іванівки. Не всіх, тільки надійних. Один з "активістів" пояснив, що добрі люди хочуть взяти в оренду трохи землі, а в селі за те: відремонтують ФАП. Присутні погодилися. Як потім реагувала Іванівка? А так: "в нас в селі пошепотіли с друг с другом і пішли по хатах а тепер думають де корів пасти"...

Минулого року, в травні на сторінці ФБ "Українська Природоохоронна Група - UNCG" повідомила, що аграрна компанія піддала варварській оранці велику ділянку цілини (393 га) в околицях села Очаківське (на південь від с.Іванівки) Голопристанського району Херсонської області, на території регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» та Чорноморського біосферного заповідника:
"Вчинене діяння є безпрецедентним актом вандалізму проти природи, у ході якого здійснено порушення багатьох законодавчих актів. Передусім це Земельний кодекс України, Закон України «Про охорону земель», а також міжнародна Бернська конвенція, згідно з якою Україна створює та охороняє території Смарагдової мережі. Згідно з даними публічної кадастрової карти, розорані були ділянки № 6522383400:04:010:0002 та № 6522383400:04:001:1041, які перебувають у комунальній власності і мають цільове призначення «Для сінокосіння і випасання худоби». І їх орендар ТОВ «Аграрна компанія Наутілус» не мала права їх розорювати. Більше того, під загрозою розорювання знаходяться й сусідні ділянки цілинного степу: 6522385000:06:001:1256 та 6522385000:06:001:1255 загальною площею більше 800 га, які знаходяться в оренді у засновника «Наутілуса». Компанію було створено рік тому. Єдиним засновником є киянин Владислав Якіменко. Керує компанією Дмитро Німич."

На тих 393 га так нічого й не посіяли. Бо й не збиралися. Такий початок дохідної "многоходовочки"...

Тепер весною - черга тих двох ділянок (800 га), які ще не розорані. Ну з цих ділянок вже не тільки Дружинка буде у піску, а й вся Іванівка! І не лише взимку - цілий рік!
"Наутілус" отримав дозвіл від екологіного відомства на перекваліфікацію їх на інше цільове призначення, яке дозволяє проводити на ній оранку. І вимагає у сільради перепідписання договору, погрожує судом.

Тодішня сільрада - Садівська (нині ця територія входить до складу Чулаківської ТГ) - без відома більшості селян с.Іванівки віддала їхні випаси і сінокоси "Наутілусу" на 49 років в оренду.

Навіть нерухоме майно 4-х фермерів опинилося на тій ділянці. Агрофірма тепер вимагає з них плату за оренду території під господарськими приміщеннями - 12000 грн. Фермери, звісно, подали заяву до суду.

Хто винен?

Колишній голова? "Активісти"? Довірливі селяни? Агрофірма?

На жаль, сьогодні це не єдина сумна історія про українську землю.

Що робити? Кого рятувати?

Треба рятувати нашу землю. Бо не через 20 років, а раніше - замете суховій, зникне вода з наших господарств, смерчі засиплять піском городи і хати...

Земля відплатить нам неврожаєм. І не зможуть жити тут наші онуки.

Якщо не вірите, почекайте і побачите.

Хто хоче перевірити - прочитайте висновки вчених, навіть не в бібліотеці - у фейсбуці все є.

Я написала це на прохання наших депутатів, які представляють Іванівку в сільраді Чулаківської ТГ. Якщо їх це хвилює, значить, ми обрали правильних людей. Давайте забудемо, хто гарний, хто рудий, хто роботящий, хто не дуже, і підтримаємо наших представників: разом почнемо цінувати нашу землю і відстоювати свої права на неї.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости