На окупованій Херсонщині залишилося 10 інтернатів, - правозахисники

На окупованій Херсонщині залишилося 10 інтернатів, - правозахисники
01 / 04 / 2022

На окупованих або оточених російською армією територіях залишаються не менше 6 тисяч підопічних український інтернатів.

Про це повідомила координаторка проєктів Української Гельсінської спілки з прав людини Маргарита Тарасова.

Наразі щонайменше 42 інтернати знаходяться на територіях, оточених російськими військами, або іншим чином відрізані від контрольованих урядом територій. Водночас, зазначають правозахисники, усі ці установи працюють, незважаючи на небезпеку, зокрема - завдяки волонтерській допомозі.

Станом на 25 березня, найбільше таких закладів у Херсонській області - щонайменше 10. З області не евакуювали жодну установу. 

Дані щодо кількості інтернатних установ під окупацією, збирає група правозахисників, які працюють над питаннями дотримання прав людини в подібних закладах. Зокрема, йдеться про геріатричні, психоневрологічні, соціальні інтернати, будинки для людей з інвалідністю тощо.

За словами представниці Експертного центру з прав людини Олени Темченко, відповідальність за евакуацію закладів фактично поклали на місцеві органи влади, які мають дуже обмежені можливості.

Правозахисники закликають відповідальні міністерства та відомства провести оцінювання ситуації з інтернатами і якнайшвидше організувати евакуацію там, де це можливо.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости