На Львівщині вчителька з Голої Пристані перемогла у літературному конкурсі


11 февраля 2020 года.

У Дрогобичі, що на Львівщині, 9 лютого відбулася презентація книги "Тріада часу", яка була присвячена 90-й річниці побудови Дрогобицької ратуші. До книги увійшли запрошені автори з різних куточків України, а також конкурсні твори. Серед них переможець конкурсу "Тріада часу" Ольга Чабанова, вчителька української мови та літератури із м.Гола Пристань. Вона

"Тріада часу: дрогобицькій ратуші 90" - це перша в Україні літературна збірка, присвячена будівлі ратуші (ініціатор видання Галина Жубіль, письменниця, вчителька української мови та літератури). Сама ж Дрогобицька ратуша входить у перелік п'яти найкрасивіших ратуш Західної України та у двадцятку найкрасивіших адмінспоруд країни, а вежа ратуші входить у перелік 18 найкращих оглядових майданчиків та є однією з найвищих на Галичині. Новозбудоване приміщення урочисто освятили та відкрили 29.09.1929 року. І організатори символічно вирішили саме 9 числа і спрезентувати збірку, адже "9", це один із символів міста, зокрема, на гербі Дрогобича є 9 соляних топок і місто складається з 9 історичних частин.

До слова, у місті знаходиться найдавніше в Україні та одне з найдавніших у світі діючих підприємств - Дрогобицька солеварня, одна з найгарніших дерев'яних церков України, яку ще називають "поема в дереві" - церква Св.Юра, найбільша синагога Галичини та найдавніше нафтопереробне підприємство України, історія якого не припиняється з 1863 року. І це не весь перелік про місто солеварів та нафтовиків, де сформувався, як особистість Іван Франко, про якого і розповідається у творі переможниці конкурсу пані Ольги Чабанової.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости