На Херсонщині значно збільшили можливості для проведення ПЛР-досліджень

На Херсонщині значно збільшили можливості для проведення ПЛР-досліджень
14 января 2021 года.

До трьох тисяч ПЛР-досліджень за добу відтепер зможуть проводити в лабораторії Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ України завдяки роботизованій станції нового покоління канадського виробництва. Раніше ж потужності установи дозволяли обробляти лише 1,8 тисяч зразків біоматеріалів. Фахівці установи продемонстрували всі можливості такого необхідного в умовах боротьби з коронавірусною інфекцією обладнання.

«Херсонщина - друга область в Україні, яка отримала роботизовану станцію. Загалом таке устаткування мають лише чотири області. Особливість роботизованої станції полягає в тому, що під час проведення тестувань усі операції виконуються автоматично. Це дозволяє мінімізувати роль людського фактора під час проведення дослідження», - зазначив керівник обласного лабораторного центру Юрій Ромаскевич.

Він також наголосив, що отримати вартісне обладнання вдалося завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації, Міністерства охорони здоров'я України та обласного лабораторного центру.

«Ми постійно працюємо над тим, аби збільшити можливості з тестування жителів області на коронавірус. Таке обладнання допоможе нам отримувати результати досліджень зразків біоматеріалів максимально оперативно. Окрім того, в разі гострої потреби ми зможемо швидко зреагувати на ймовірне зростання кількості хворих на COVID-19», - наголосив заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан.

Варто зазначити, що роботизовану станцію вартістю 2,8 мільйони гривень придбали за рахунок коштів державного бюджету. Тепер можливості нового обладнання в лабораторному центрі будуть використовувати не лише для виявлення хворих на COVID-19. За його допомогою біологічні зразки пацієнтів методом ПЛР тестуватимуть й на наявність інших захворювань.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости