На Херсонщині затвердили дорожню карту медичної реформи області


12 декабря 2019 года.

Команда Південного офісу Національної служби здоров'я України провела аналіз роботи медичних закладів на Херсонщині, виокремила найважливіші проблеми та надала практичні рекомендації щодо покращення роботи закладів області всіх рівнів.

Вчора в Херсонській облдержадміністрації відбулась презентація проєкту «Програма медичних гарантій і новий підхід до оплати медичної допомоги», що має замінити «псевдобезоплатну» медицину.

Обговорення ключових питань відбулось за участю голів районних державних адміністрацій, представників профільних департаментів та місцевого самоврядування.

«У зв'язку з тим, що з квітня 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій, в межах якої відбуватиметься оплата послуг з державного бюджету, нагальним питанням є завершення автономізації закладів області, що надають вторинну та третинну медичну допомогу», - зазначив голова ХОДА Юрій Гусєв.

У свою чергу директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Олена Теряєва розповіла, що головними завданнями їх офісу є реалізація державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення, виконання функцій замовника медичних послуг та лікарських засобів за програмою.

За її словами, головними проблемами медичних закладів області є:
• низька ефективність лікування, незважаючи на лікування пацієнтів у стаціонарі;
• неефективність використання ресурсів, у тому числі кадрового потенціалу;
• високе навантаження на лікаря-фтизіатра.

Рекомендації щодо покращення ситуації:

• створення єдиного постачальника стаціонарних ТБ-послуг;
• об'єднання медичних закладів та оптимізація їх роботи.

До кінця дня буде затверджено дорожню карту медичної реформи Херсонської області.

Нагадаємо, що у 2020 році програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі, відповідно до виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Так, Національна служба здоров'я України буде закуповувати медичні послуги у закладах охорони здоров'я всіх рівнів надання медичної допомоги, організаційно-правових форм (крім бюджетних установ) та форм власності (надавачів), а також оплачувати їх за договором.

Варто зазначити, що вимоги до медичних послуг сформовані таким чином, що будь-який заклад (незалежно від його назви, рівня надання медичної допомоги та спеціалізації), який відповідає вимогам до надання послуг у рамках програми медичних гарантій, може укласти договір з НСЗУ про надання відповідної послуги або групи послуг.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости