Команда Південного офісу Національної служби здоров’я України провела аналіз роботи медичних закладів на Херсонщині, виокремила найважливіші проблеми та надала практичні рекомендації щодо покращення роботи закладів області всіх рівнів.
Вчора в Херсонській облдержадміністрації відбулась презентація проєкту «Програма медичних гарантій і новий підхід до оплати медичної допомоги», що має замінити «псевдобезоплатну» медицину.
Обговорення ключових питань відбулось за участю голів районних державних адміністрацій, представників профільних департаментів та місцевого самоврядування.
«У зв’язку з тим, що з квітня 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій, в межах якої відбуватиметься оплата послуг з державного бюджету, нагальним питанням є завершення автономізації закладів області, що надають вторинну та третинну медичну допомогу», – зазначив голова ХОДА Юрій Гусєв.
У свою чергу директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Олена Теряєва розповіла, що головними завданнями їх офісу є реалізація державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення, виконання функцій замовника медичних послуг та лікарських засобів за програмою.
За її словами, головними проблемами медичних закладів області є:
• низька ефективність лікування, незважаючи на лікування пацієнтів у стаціонарі;
• неефективність використання ресурсів, у тому числі кадрового потенціалу;
• високе навантаження на лікаря-фтизіатра.
Рекомендації щодо покращення ситуації:
• створення єдиного постачальника стаціонарних ТБ-послуг;
• об’єднання медичних закладів та оптимізація їх роботи.
До кінця дня буде затверджено дорожню карту медичної реформи Херсонської області.
Нагадаємо, що у 2020 році програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі, відповідно до виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Так, Національна служба здоров’я України буде закуповувати медичні послуги у закладах охорони здоров’я всіх рівнів надання медичної допомоги, організаційно-правових форм (крім бюджетних установ) та форм власності (надавачів), а також оплачувати їх за договором.
Варто зазначити, що вимоги до медичних послуг сформовані таким чином, що будь-який заклад (незалежно від його назви, рівня надання медичної допомоги та спеціалізації), який відповідає вимогам до надання послуг у рамках програми медичних гарантій, може укласти договір з НСЗУ про надання відповідної послуги або групи послуг.