На Херсонщині зафіксували борди Тимошенко без вихідних даних


21 февраля 2019 года.

У Херсоні та двох селах області спостерігачі ОПОРИ зафіксували білборди та сітілайти кандидатки в Президенти Юлії Тимошенко без вихідних даних.

15 лютого білборди Юлії Тимошенко без даних про установу, що здійснила друк, їх тираж та осіб, відповідальних за друк, спостерігачі ОПОРИ побачили в Херсоні, селі Іванівка та селищі Новотроїцьке.

В Іванівці та Новотроїцькому було зафіксовано по одному білборду Юлії Тимошенко без вихідних даних. З цього приводу спостерігач ОПОРИ викликав поліцію та склав відповідні заяви про правопорушення.

За даними фактами спостерігач ОПОРИ викликав правоохоронців, які склали заяву, що увійшла до журналу єдиного обліку під номером 3940.

Загалом впродовж 15 лютого на Херсонщині поліцейські виявили 27 агітаційних білбордів з відсутніми на них вихідними даними.

«Передвиборча агітація кандидатів в президенти України, на якій були відсутні відомості про установу, що здійснила друк, тираж та інформація про осіб, відповідальних за випуск, була розміщена на рекламних конструкціях в Генічеському, Бериславському, Каховському, Нововоронцовському, Великоолександрівському, Горностаївському районах та у м. Нова Каховка. Наразі поліція встановлює власників біл-бордів та осіб, які замовили розміщення агітаційних матеріалів», - повідомляють у відділі комунікації поліції Херсонської області.

Відповідно до частини 3 статті 59 Закону «Про вибори Президента України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Згідно з частиною 16 статті 64 цього ж Закону, забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Відповідно до частини 2 статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости