На Херсонщині за рік закрили чотири справи щодо перешкоджання журналістам

На Херсонщині за рік закрили чотири справи щодо перешкоджання журналістам
1 октября 2021 года.

Упродовж 2021 року поліція Херсонщини розслідувала 16 кримінальних проваджень за фактами правопорушень, вчинених стосовно журналістів. З них 11 - відомості щодо яких було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань у поточному році.

Про 28 вересня це на зустрічі із представником ІМІ у Херсонській області та місцевими журналістами розповів перший заступник керівника обласної прокуратури Олексій Даниляк.

Під час зустрічі Даниляк розповів, що неправдивою є інформація, яку розповсюдили місцеві анонімні телеграм-канали про нібито вручення підозри голові місцевого Нацкорпусу Івану Старостенку.

"Дійсно, у Херсоні правоохоронці розслідують провадження за статтею 345-1 за фактом інциденту за участі декількох осіб, один з яких має посвідчення журналіста. Але, в цьому проваджені поки нікому не повідомляли про підозру", - розповів він.

Мова йде про сутичку за участі директора видання "Таврія ньюз" Кирила Стремоусова, що сталася у серпні 2021 року. Стремоусов написав заяву у поліцію про побиття під час виконання журналістської роботи. Невідома особа нібито вдарила його і бризнула у лице сльозогінним газом. Наразі, у цій справі призначено ряд експертиз.

Ще в одній, внесеній до ЄРДР за фактом погроз місцевій журналістці Марині Савченко, вже допитано одну з осіб, що погрожувала. Ще один громадянин, який погрожував, знаходиться за кордоном і буде допитаний, коли повернеться.

Також Олексій Даниляк повідомив, що на цей час досудове розслідування триває ще у 10 кримінальних провадженнях. Ще шість справ за "журналістськими" статтями вже слухаються у суді. При цьому, темпи їхнього розгляду явно низькі, оскільки у частини цих справ скоро закінчаться строки притягнення до відповідальності.

Окрім цього, протягом року було закрито чотири провадження у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Ще дві справи передали за підслідністю до Державного бюро розслідувань, теруправління якого знаходиться у Мелітополі.

В ході зустрічі було досягнуто домовленості про періодичні зустрічі із прокурорами та черговий початок вибудовування комунікації між журналістами та прокурорами.

Як повідомляв ІМІ, мешканець Херсона Кирило Стремоусов є директором видання "Таврія Ньюс", якому у листопаді 2020 року Комісія з журналістської етики оголосила публічний осуд за масову роздачу журналістських посвідчень стороннім особам.

За даними КЖЕ, вся інформація поширюється виключно через платформу YouTube або соціальні мережі з використанням словосполучення "журналісти Стремоусова". Також, зазначає КЖЕ, на сайті агенції неможливо знайти матеріали "журналістів", які вже отримали "посвідчення".

Стремоусов щонайменше двічі за останні два роки нападав на журналістів. У січні 2019 року він влаштував стрілянину в пресцентрі газети "Новий день" (Херсон), а в липні 2020-го вдарив журналіста онлайн-видання "Вгору" Дмитра Багненка, завдавши йому тілесних ушкоджень.

У своєму відеоблозі Стремоусов просуває фейки та конспірологічні ідеї, зокрема про шкідливість носіння масок під час пандемії та шкідливість ПЛР-тестів. Такі матеріали порушують журналістські стандарти й Кодекс етики.

Кирило Стремоусов зареєстрований на сайті "Миротворець", де його звинувачують у вчиненні усвідомлених діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости