На Херсонщині власник свиноферми майже рік не допускає ветінспекторів для перевірки

На Херсонщині власник свиноферми майже рік не допускає ветінспекторів для перевірки
12 февраля

У Херсонській області власник ферми із вирощування свиней майже рік не допускає державних ветінспекторів для перевірки.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

«8 лютого відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Каховській районній держадміністрації та районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій На засіданні комісії розглянуто питання про хід виконання плану заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней (АЧС) на території Каховського району», - йдеться в повідомленні.

Зауважимо, що 1 квітня 2020 року у одному із господарств на території Каховки отримали позитивні результати лабораторних досліджень на африканську чуму свиней. Того ж дня відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Каховській РДА щодо встановлення меж спалаху, зонування спалаху і затвердження плану заходів щодо ліквідації АЧС. Тоді до так званої зони захисту потрапило смт Любимівка.

«Згідно інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, після оголошення про спалах та введення карантину, проводиться облік усіх свиней. У Любимівці є ферма, де свиней вирощують у промислових масштабах. На обліку там нараховувалось 355 голів свиней. Є рішення про проведення на підприємстві позапланового інспектування. Але власник досі не допускає фахівців на територію ферми», - розповідають у відомстві. Телефоном власник стверджує, що не знає скільки у нього в господарстві свиней. І що у нього зараз почались польові роботи, тому він не слідкує за ситуацією на фермі. Якщо тварини, наприклад, хворі на АЧС і вивозились за межі ферми, то вони можуть розповсюдити хворобу. І призвести до виникнення нових спалахів. Хоч для людини ця хвороба не становить небезпеки, проте вона приносить масові збитки власникам свиней. Бо, згідно інструкції, у місці спалаху усе поголів'я потрібно забити, а туші спалити. «Державні інспектори Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області передали до органів Нацполіції вже 20 протоколів за фактами недопуску інспекторів на об'єкти. Розмір штрафу - 7 мінімальних заробітних плат. Матеріали про сплату штрафу направлено у державну виконавчу службу для примусового стягнення», - підкреслюють у службі. Таким чином, за результатами роботи комісії прийнято попередні міри впливу. У разі недопуску інспектора Державної ветеринарної служби на територію підприємства, комісія буде вимушена обмежити розповсюдження свиней із вказаної ферми. «В такому разі комісія облаштує охоронно-карантинний пост на в'їзді до свиноферми та здійснюватиме огляд автотранспортних засобів з метою виконання карантинних заходів з недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней в зоні захисту. Інші в'їзди/виїзди заблокують шляхом встановлення блоків та/або переривання доріг без покриття», - підсумували у Держпродспоживслужбі.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости