На Херсонщини відзначають Міжнародний день ромів


8 апреля 2016 года.

Сьогодні, 08 квітня, з нагоди Міжнародного дня ромів в облдержадміністрації в рамках реалізації проекту «Майбутнє ромських дітей в наших руках» відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Проблеми ромської спільноти та шляхи їх вирішення».

У засіданні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, виконавчих органів Херсонської міської ради та представники національно-культурних товариств.

«У нас на Херсонщині проживають 115 національних меншин. Роми - це одна із тих національностей, які найбільш зберегли свою ідентифікацію, свої устої, культуру. Я вважаю, що роми - це дуже талановиті люди. І спільними зусиллями, крок за кроком, нам вдасться подолати труднощі та в реальності стати регіоном, в якому створені всі умови для добробуту та процвітання усіх національностей, у тому числі ромської, з їх самобутньою культурою та традиціями», - наголосила Валентина Січова та привітала всіх присутніх зі святом.

У своєму виступі голова Міжнародної громадської організації ромів «КЄТАНЄ» Юрій Іваненко зазначив, що Міжнародний день ромів започаткований на Конгресі ромів усього світу 8 квітня 1971 року в Лондоні.

Також під час заходу було презентовано перший в Україні, за словами Юрія Іваненка, українсько-ромський флаг та гімн.

Під час заходу обговорювалися питання налагодження ефективної взаємодії між громадськими організаціями національних спільнот і місцевими органами влади, реалізації в області державної політики в галузі освіти, культури, соціального обслуговування, створення умов для забезпечення культурних, інформаційних потреб нацменшин, збереження історико-культурної спадщини.

Довідково. Міжнародний день ромів відзначається щорічно 8 квітня й приурочене до дня проведення у 1971 році у Лондоні I-го Всесвітнього конґресу ромів.

В цей день за традицією роми у певний час запалюють на вулицях свічки, як символ єдності ромського народу, та спускають на воду річок вінки, що має символізувати нелегку долю народу - вічного блукальця без історичної батьківщини.

 

Теги: ога
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости