На Херсонщині триває відбір миротворців, які вирушать до Конго

На Херсонщині триває відбір миротворців, які вирушать до Конго
17 сентября 2019 года.

Маневрові польоти на військових транспортних вертольотах, стрільби та пошуково-рятувальні операції - на Херсонщині триває відбір військовослужбовців, які вирушать з миротворчою місією до Республіки Конго. Тут не лише обирають найкращих, а й одразу відпрацьовують різноманітні ситуації, які можуть виникнути під час відрядження. Як відбуваються випробування - бачили кореспонденти "5-го".

Керівник льотної ескадрильї 18-го вертолітного загону Руслан Дида має багаторічний досвід польотів. Нині готується до виконання миротворчої місії в Конго.

"Зараз відбувається тренування і підготовка льотчиків на водну поверхню, це один з елементів підготовки до загону. Загін розміщується на горі і виконує завдання як у горах, так і на воді", - зазначив командир вертолітної ескадрильї 18-го вертолітного загону ЗСУ Руслан Дида.Один з етапів вишколу - відпрацювання пошукової операції на воді. Її моделюють максимально реалістичною.

"Наше завдання: умовно постраждала людина, її треба знайти. Пошуково-рятувальна робота виконувалась двома рятувальниками по черзі, спуск на лебідці типу ЛПГ 150. Спустилися, підняли людину і повернулися на місце базування", - розповів старший інструктор В'ячеслав Канарський.

"Виховати в них готовність діяти": як здобували марунові берети строковики 79-ї десантно-штурмової бригади

Десантуватися у тил ворога і вийти під обстрілами: на Дніпропетровщині тренувалися військові - сюжет
Серед інструкторів, які готують український контингент для ротації, й Олена Обуховська. Старший парашутист каже, всі навички у миротворців мають бути відшліфовані до автоматизму.

"Звісно, повинні вміти евакуювати на воді, оскільки це океан і води дуже багато. Повинні вміти і на суші евакуацію проводити, різними методами", - пояснює військовослужбовець ЗСУ Олена Обуховська.

Тренування миротворців тривають уже тиждень. Вишкіл та відбір відбуваються на базі 11-ї бригади армійської авіації Сухопутних військ. Підготовку проходять майже пів тисячі військових з усієї України. Натомість до миротворчої місії потрапить лише половина військовослужбовців.

"Здійснюється найважливіший етап бойового злагодження на чергову ротацію окремого вертолітного загону, а саме - злагодження екіпажу і злагодження вертолітних ланок у складі екіпажу", - зауважує кандидат на посаду командира загону Мухаммад Буланбаєв.

Більшість майбутніх миротворців - це військові з бойовим досвідом, здобутим у зоні ООС. Під час тренування вони відпрацьовують нові бойові прийоми і різні можливі ситуації.

"Виконуємо польоти і виконуємо стрільбу зі штатної встановленої зброї десанту і кормової зброї вертольоту, щоб захистити себе в польоті під час завдань", - каже заступник начальника 11-хї бригади Сергій Чорний.

Це буде 10-та миротворча місії українських військових у Конго. Вже майже два десятки років там триває збройний конфлікт на сході країни.

Теги: конго
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости