На Херсонщині реалізовуватиметься програма “Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування”. Для роботи проекту обрано 5 будинків дитини у Дніпропетровській, Полтавській і Херсонській областях. Пілот реалізується за технічної підтримки проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та програмою уряду Великої Британії «Good Governance Fund».
Так, 20 червня в ХОДА відбулася презентація проекту та скріплення підписами тристороннього меморандуму. Документ підписали директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко, начальник служби у справах дітей ОДА Олена Міхєєва та керівник проекту, виконавчий директор БО «Надія та житло для дітей» Надія Татарчук.
Детальніше про пілотний проект розповіла Надія Татарчук.
За її словами, першим завданням для області є формування і навчання групи спеціалістів, які проводитимуть збір первинних і вторинних даних шляхом опитування ключових інформантів, оцінка стану здоров’я дітей, дослідження персоналу, медичної та адміністративної документації. Буде з’ясовано, які послуги, створені в громадах, сприятимуть реінтеграції дітей з будинків дитини в сім’ю. Далі буде визначено потреби в послугах медичної реабілітації і паліативної допомоги та розроблено план трансформації будинку дитини в центр медичної реабілітації та паліативної допомоги.
Наразі в Україні працює 38 будинків дитини, середня наповнюваність складає близько 100 діток віком до 5 років. 80% дітей потрапляють до таких закладів через соціальні причини. У порівнянні з 2014 роком кількість влаштувань до будинку дитини в державі зросла на 17%. Станом на 01 січня 2019 року в КЗ «Херсонський обласний Будинок дитини» виховується 53 дитини, з них – 14 дітей з інвалідністю.