На Херсонщині рашисти використовують дещо змінений лозунг фашистської Німеччини

На Херсонщині рашисти використовують дещо змінений лозунг фашистської Німеччини
04 / 08 / 2022

Лозунг «Одна віра. Один народ. Одна країна» все частіше використовують окупанти в Херсонській області в своїх «ЗМІ» й агітаційних матеріалах. Цей лозунг дуже нагадує лозунг фашистської Німеччини «Один народ, один рейх, один фюрер».

Зокрема, з заголовком «Одна віра. Один народ. Одна країна» вийшов головний матеріал першого номера газети «Наша Каховка», яку почала видавати місцева окупаційна адміністрація.

Наша Каховка

Останнім часом, ймовірно, готуючись до так званого «референдуму» про приєднання Херсонської області до росії, окупанти «розкручують» пропагандистський наратив про «один народ», який був популярний у 2014 році, але потім на зміну йому прийшли «укрофашисти», «салорейх» та інший пропагандистський треш.

Але зараз в росії вирішили повернутися до меседжа про «один народ», мабуть для того, щоб трохи «охолодити» розпалене пропагандою ірраціональне негативне ставлення до українців, які «вісім років бомбили Донбас», «вбивали дітей Донбасу», «ненавидять росіян», «поклоняються Бандері і Гітлеру» і тому подібне. Довірливі до пропаганди російські обивателі зараз у значній своїй частині просякнуті ненавистю до українців, яка посилилася після смертей тисяч росіян на фронті.

Й тоді відбувся зовсім дикий «збій матриці»: росіяни, які позіціонують себе як «переможці фашизму», «борці з фашизмом», «останній антифашистський оплот», взяли на озброєння, трохи змінивши, лозунг фашистської Німеччини. Щоб тільки бодай якось згладити викликаний пропагандою шалений негативізм свого «плебсу» у відношенні до українців. Але чи вдасться це? Дуже сумнівно.

«Один народ, один рейх, один фюрер» (нім. «Ein Volk, ein Reich, ein Führer», іноді перекладається як «Один народ, одна імперія, один вождь») - гасло, девіз нацистської Німеччини, що відображав поставлене нацистами завдання згуртування німців у єдину «народну спільноту». Під цим агітаційним гаслом 10 квітня 1938 року проводився референдум в Австрії з аншлюсу з Німеччиною, він регулярно з'являвся на плакатах з портретом Гітлера.

Газета

Гасло має теологічне коріння (пор. «один Господь, одна віра, одне хрещення» в Еф. 4:5). Німецькі християни наприкінці 1930-х років використовували гасло «Один фюрер - один народ - один Бог - одна церква - одна імперія» (нім. Ein Führer - Ein Volk - Ein Gott - Eine Kirche - Ein Reich). Заклик усував поділ народу та церкви, німецьких католиків та протестантів.

Гасло з'явилося серед австрійських членів НСДАП, які вже 29 липня 1936 року провели демонстрацію із закликом «Геть Шушніга! (федеральний канцлер Австрії (1934-1938), - МОСТ), Один народ! Одна нація! Один фюрер!».

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости