На Херсонщині пройдуть навчання по боротьбі з Африканською чумою свиней


15 августа 2017 года.

Африканська чума свиней - проблема, яка, на жаль, торкнулась цього року і Херсонської області. Але порівняно з іншими областями завдала менше втрат поголів'я. Лише 36 голів свиней загинуло у 7-и особистих селянських господарствах, повідомляє сайт ОДА.

Щоб попередити подальші сплахи хвороби та правильно проінформувати фермерів та господарів, які утримуюють свиней, сьогодні відбувся семінар-нарада у рамках Проекту технічної допомоги «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в України ІІ етап». Для участі у заході запросили членів Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА, представників територіальних громад, органів місцевого самоврядування та керівників господарств, які вирощують свиней з Голопристанського, Олешківського та Білозерського районів і міста Херсона.

Як розповів Олександ Ревнівцев, національний консультант Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) з комунікацій, який очолює інформаційну компанію щодо АЧС в Україні, згідно з розрахунками їх організації, якщо обсяг захворюваності не зменшиться, то до 2018 року сектор свинарства може втратити до 1,5 млн голів (40% поголів'я).

Також він дав роз'яснення щодо причин і шляхів, якими найчастіше поширюється хвороба та рекомендації щодо інформування населення задля недопущення спалаху АЧС. І зазначив, що нажаль немає вакцини від цієї хвороби, тому кожен, хто має поголів'я має відповідально ставитись до вирощування тварин та мати біозахист: «Після прийняття відповідного закону, кожне підприємство, де вирощують свиней, повинно буде підтверджувати свій рівень біобезпеки».

Теги: АЧС
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости