На Херсонщині продовжують гинути червонокнижні птахи


12 апреля

За вихідні до поліції Херсонської області надійшло 3 повідомлення про загибель червонокнижних птахів. За цими фактами слідчі відкрили ще дві кримінальні справи за ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України "Забруднення або псування земель", повідомляє Суспільне Херсон.

У першому випадку керівник заповідника повідомив, що на їх території біля штучних озер було виявлено 7 мертвих сірих журавлів, які внесені до Червоної книги України, - повідомляє поліція Херсонської області.

Другий випадок стався у Каховському районі поблизу села Богданівка. У лісосмузі та біля зрошувального каналу також знайшли мертвими 12 сірих журавлів, 14 диких качок та 5 чайок.

Відібрані зразки ґрунту та води направлені на експертизу.

Про третій випадок до поліції повідомив підприємець, який розповів, що на полях у Каховському районі знайшов 6 мертвих сірих журавлів.

Наразі обставини загибелі птахів встановлюються.

Поліціянти патрулюють землі заповідника «Асканія Нова». Інспектори контролюють рух транспорту, задіяного для земельних робіт.

"У разі сумнівів у безпечності матеріалів, що вноситимуться на полях, на місце буде терміново виїжджати слідчо-оперативна група та викликатимуться спеціалісти держпродспоживслужби та екологічної сфери діяльності", - йдеться у повідомлені.

Нагадаємо, що наразі у спеціалізованому інституті у Харкові тривають дослідження щодо встановлення причини смерті птахів. Основною версією є те, що вони загинули після вживання зерна з домішками отрути від гризунів.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости