На Херсонщині не відключать аналогове мовлення


31 января 2017 года.

Навесні Національна рада з питань телебачення та радіомовлення України (Нацрада) експериментально може вимкнути аналогове мовлення в Київській або Житомирській області. Про це в інтерв'ю Еспресо.TV розповів голова Нацради Юрій Артеменко, повідомляє Інститут масової інформації.

Попередньо, за його словами, це мав би бути Херсон, який має відповідне покриття.

"Але коли ми почали Херсон, то побачили, що ми втратимо глядачів, бо все одно частину аналогового втратимо. А це прикордонна територія з Кримом. Тому зараз ми розглядаємо, можливо, Київ і Київську область, яка теж підготована для цього. Можливо, це Житомир. Найближчими днями маємо вже вийти на якесь рішення", - сказав він.

Як нагадав Артеменко, наразі телеканали "Інтер" та 1+1 вимагають від Нацради відстрочити цей процес.

"Вони вимагають віднести до 2018 року. А частина каналів вимагають зробити це швидше, і ми маємо враховувати і їхню думку. У будь-якому випадку, головний наш меседж - ми хочемо навесні провести експеримент: в одній якійсь області взяти і відключити. Попередньо підготувати людей: у вас там, припустімо, 5 днів до відключення аналогового ТБ, придбайте тюнер, або отримайте його в органі соцзабезпечення. Підготувати інформаційну рекламу, поговорити з губернатором чи мером, щоб він виділив кошти для малозабезпечених", - пояснив Артеменко.
Нагадаємо, 6 квітня 2016 року Кабінет Міністрів визначив дату вимкнення аналогового мовлення - 30 червня 2017 року.

26 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив План заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Згідно з планом, протягом 2017 року Концерн РРТ має бути залучено до розбудови національної цифрової мережі з одночасною видачею державному оператору ліцензії провайдера (оператора) цифрової багатоканальної телемережі.

Медіагрупи "1+1 медіа" та "Інтер" попросили уряд відкласти вимкнення аналогового телебачення до 2019 року. Відповідний лист з Кабінету Міністрів отримала Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

27 січня медіагрупа "1+1 медіа" поширила публічну заяву на цю тему та виступила проти повного переходу на цифрове ефірне телебачення з липня 2017 року і вимкнення аналогового сигналу.

Теги: імі, аналог
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости