У Херсоні науковці Дослідної станції баштанництва презентували нове корисне винахід. У НААН України навчилися зберігати свіжим кавуновий сік, не використовуючи консервантів. Перші сто літрів свіжовіджатого кавунового соку, законсервованого минулої осені, надійдуть у продаж не раніше ніж через рік. А поки науковці ще перевіряють, як будуть змінюватися властивості. Єдина умова для зберігання соку – температура не вище плюс 15 градусів за Цельсієм.
– Щоб отримати потрібний продукт, виробники піддавали ягоди вакуумній обробці, – розповів нам директор Дослідної станції баштанництва HAAH України Володимир Лимар. – Зазвичай, якщо кавун закрити в пляшці, він не зберігає солодкість. Цей же сік вийшов таким же солодким, як і свіже.
Володимир Анатолійович каже, що наші вчені чи не першими в світі досягли зберігання кавунового соку без додавання хімії. Нововведення херсонців полягає і в тому, що такого ефекту можна досягти хіба що за допомогою уварювання, але наші першопрохідці обійшлися і без цього. Жителі Херсонської області зможуть скуштувати чудо-сік на фестивалі “Солодке диво”, який пройде в Голій Пристані.
А в перспективі вчені обіцяють, що кавунове смузі можна буде вільно купити за доступною ціною. Більш того, після погодження з медиками його можуть почати прописувати пацієнтам, страждаючим від хвороб печінки і нирок. Кажуть, ще в Давньому Єгипті люди помітили, що ягода славиться унікальними властивостями. Зокрема, сік кавуна виводить з організму камені і токсини. Головне – не перестаратися, відзначають фахівці. Добова норма для очищення – 250 грамів.