На Херсонщині готуються до переведення початкових класів шкіл на українську мову навчання


2 августа 2017 года.

З 1 вересня в Херсонській області усі першокласники, включно з нацменшинами, навчатимуться державною мовою. 

Сьогодні, 2 серпня, це питання обговорювали в ОДА заступник губернатора Андрій Балонь та начальник управління освіти Херсонської міскради Юрій Ніконов.

Нараду прокоментував у фейсбук начальник департаменту освіти і науки ОДА Євген Криницький.

"Підіймалося питання щодо планомірного переходу шкіл на навчання державною мовою - українською. В новому базовому законопроекті про освіту, що, ми дуже сподіваємось, буде прийнятий у вересні місяці, врегульовано питання навчання на державній мові. Зрозуміло, що є ряд питань, які будуть потребувати вирішення. По-перше, це забезпечення підручниками.

По-друге, мотивація вчителів і звісно робота з батьками. Також, ми зацікавленні в підвищені рівня знань дітей саме з української мови, тому що статистика не тіше, а лише спонукає до дій. Ми не маємо за ціль одразу ж все зруйнувати та перевести середні, старші школи на українську мову навчання, тому що це є довгий та кропіткій процес. Ще розглядається питання переходу дитячих садків на державну мову.

Отже, це абсолютно нормально, та не треба одразу лякатись. Ми маємо 26 таких шкіл, і спілкуючись з батьками, цю новину вони сприйняли дуже добре та підтримала. Діти, які приходять на навчання, також активно висловлюють свою позицію та бажання навчатися українською мовою", - написав Криницький.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости