На Херсонщині 84% мешканці мають свого лікаря. За якими послугами звертаються


11 / 11 / 2021

Пацієнти все частіше звертаються до своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Найпопулярнішими причинами звернень за останні три місяці є - отримання вакцини, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

У Херсонській області 84% від загального населення обрали та підписали декларації зі своїми сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами - майже 855 тис. людей.
Із них у приватних центрах свого сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали 83,37 тис. людей. З лікарями-ФОП декларацію уклали майже 53,49 тис. пацієнтів. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Послуги на первинній ланці надають 612 лікарів, які працюють у 62 медзакладах. Із них 17 лікарів мають свою приватну практику.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на "Доступні ліки", інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки у Миколаївській області виписали:
? майже 870,4 тис. направлень;
? понад 322,3 тисяч електронних рецептів по програмі "Доступні ліки" пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Обстеження у лікарів первинки пройшли понад 327,4 тисяч пацієнтів.

Звертаємо вашу увагу, що через зростання захворюваності на COVID та активну вакцинальну кампанію, навантаження на сімейних лікарів росте. Тому радимо звертатися за довідковою інформацією до реєстратури центру надання первинної медичної допомоги, на офіційні сторінки та контакт-центри органів державної влади та державних установ.

COVID-сертифікат можна згенерувати та роздрукувати самостійно. Головне перевірити дані про вакцинацію.

Закликаємо раціонально використовувати час сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів!

До речі, за даними електронної системи охорони здоров'я за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це - 32 млн 528 тисяч громадян.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости