Урядова програма «Доступні ліки» впроваджується в Україні вже 2 роки поспіль. Вона покликана знизити фінансове навантаження на пацієнтів та покращити доступність ліків для населення. З 1 липня 2019 року адмініструє програму Національна служба здоров’я України. Відтоді усі ліки за програмою виписуються за електронним рецептом, який відпускається в аптеці, що заключила договір з НСЗУ. Про це повідомляють в департаменті охорони здоров’я ХОДА.
Станом на 1 липня договір з НСЗУ уклали 48 суб’єктів господарювання області, з яких 4 – комунальні заклади, 13 – ФОПів і 31 приватний заклад. За електронними рецептами здійснюється відпуск у 123 аптечних закладах.
За інформацією, отриманою на сайті НСЗУ, наразі в області вже виписано 80 698 електронних рецептів, за 80% рецептів – відпущено лікарські засоби. Найчастіше виписуються рецепти на ліки проти серцево-судинних захворювань – понад 67 тис. рецептів, значно менше рецептів проти цукрового діабету II типу та бронхіальної астми – 11 тис. і 2 тис. рецептів відповідно.
До списку ліків, які можна отримати за урядовою програмою «Доступні ліки», включено 258 лікарських засобів, з них 64 засоби можна отримати безкоштовно, а інші – з незначною доплатою. Відшкодування витрат за безкоштовні ліки і ліки зі зниженою вартістю для населення здійснює НСЗУ безпосередньо кожному аптечному закладу.
Електронну карту аптек-учасниць урядової програми реімбурсації «Доступні ліки» можна переглянути на сайті НСЗУ.