На території осушеного Каховського водосховища почався процес заростання мулових відкладень.
Про це у ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
За його словами, на осушених ділянках водосховища на території Національного парку «Кам’янська Січ» поступово з’являються маленькі паростки рослин. Наразі їх досить важко ідентифікувати.
Міністр зазначає, що осушені землі не бажано використовувати для сільськогосподарських потреб, тому що вирощенні на цих ґрунтах культури не будуть відповідати нормам якості.
«Найдоцільніше буде вилучити ці землі з господарського обігу та провести заходи з рекультивації, законсервувати, або висадити на цих землях відповідні культури, аби не дозволити процесам ерозії вплинути на ґрунтові покрови», – уточнює Стрілець.
Також Руслан Стрілець розповів про можливість виникнення пилових бур на цих територіях.
«Якщо нічого не робити з цією територією – кліматичні зміни точно будуть, і можливо, що вони (пилові бурі, -ред) будуть з’являтися, оскільки зниження води призводить, фактично, до зниження рівня всіх ґрунтових вод на території, прилеглій до водосховища. Відповідно ми можемо втратити наші водно-болотні угіддя і багато інших екосистем, які наразі не постраждали, але через роки вплив на них буде дуже відчутний», – зазначив міністр.
Нагадаємо, через 13 днів після підриву дамби Каховської ГЕС, 18 червня, фактично перестало існувати Каховське водосховище.
Осушення водосховища привело до безповоротного припинення надходження води у водозабір каналу. Теперішнього рівня води не достатньо для наповнення водозабору навіть за умови його заглиблення.
Наразі рослини на дні колишнього водосховища мають такий вигляд: