«Фізкультурний захід «Дівчата біжать» планують провести на окупованій частині Херсонщини, в місті Скадовську, до Міжнародного жіночого дня 8 березня.
Відповідне повідомлення розміщене на Телеграм-каналі так званого «міністерства у справах молодіжної політики і спорту Херсонської області».
Анонс заходу витриманий в дусі стереотипів про «день жіночої краси» з додаванням спортивної складової.
«Дорогі дівчата, 8 березня – це день, коли ми відзначаємо жіночу красу та силу! А що може бути краще, ніж зустріти це свято з користю для здоров’я та приємними емоціями? Тому запрошуємо вас на фізкультурний захід «Дівчата біжать», який відбудеться на стадіоні «Колос», м. Скадовськ, об 11:00», – йдеться в анонсі.
Учасниці цього «фізкультурного заходу» бігатимуть на 200, 400 і 800 метрів. Усім учасницям організатори обіцяють «пам’ятні футболки та сертифікати», а найкращім – «цінні призи».
Тобто, 8 березня окупанти та їх посібники хочуть влаштувати святкове шоу, де розважатимуться, спостерігаючи за «святковими змаганнями» по бігу серед дівчат. Напевне на ці змагання «добровільно-примусово» згонять учениць шкіл, студенток, тих працівниць бюджетних організацій, яким вік і стан здоров’я дозволяють бігати.
Навряд чи притомні скадовчани прийдуть на це шоу, бо в місто час від часу добряче прилітає. Звісно, прилітає по місцям розташування окупантів, але ж росіяни можуть в влаштувати провокацію, обстріляти «фізкультурний захід». Він і сам по собі робиться заради «картинки» для пропагандистів. Але ж організатори шоу можуть і забажати інсценувати «злочин укрофашистів».
Стосовно самого варто зазначити, що останнім часом в Україні суттєво змінилося його сприйняття. Завдяки зусиллям правозахисників організацій Міжнародний жіночий день для чималої кількості людей – день боротьби з гендерно обумовленою дискримінацією (на жаль, в Україні вона є), з домашнім насильством та іншими негативними явищами. В цей день проводяться різноманітні заходи, під час яких суспільству нагадують про наявність в країні рівних прав для жінок і чоловіків (на жаль, про це варто нагадувати).
І безперечний позитивний момент в тому, що йдуть у минуле сексистські привітання з 8 березня, які ще нещодавно вважалися нормою. І, звісно, в Україні заходи на кшталт «Дівчата біжать» були б неминуче засуджені, а їх організатори зазнали б остракізму.
Але в Росії 8 березня ще досі – «свято краси і жіночості», день, як багато хто в цій країні вважає цілком серйозно, можна за букети мімози, подарунки і ханжиські привітання отримати від жінок прощення і індульгенції «в одному флаконі», щоб потім поводити себе по-старому.
На окупованих територіях пішли ще далі: там жінки своїми змаганнями розважатимуть публіку за «втішні призи» у вигляді футболок.