Через підрив Каховської ГЕС «чорні археологи» почали досліджувати розмиті внаслідок катастрофи території та незаконно збирати історичні артефакти.
Про це повідомила археологиня, музейниця та спеціалістка зі скіфської культури Оксана Ліфантій в інтерв’ю “Українській правді”.
“Після підриву Каховської ГЕС розмило велику частину археології. Там зараз об’єктивно небезпечні умови, тому проводити повноцінні, методичні археологічні дослідження дуже важко. А ось цим “скарбошукачам” – пройтися і позбирати. І вони це роблять не для порятунку спадщини. Вони для збагачення це роблять. Це – велетенський ринок, який існує навіть зараз, що особливо сумно та цинічно”, – розповідає Оксана Ліфантій.
Нагадаємо, дамба Каховської ГЕС була знищена російськими окупантами 6 червня 2023 року.
Через 13 днів після підриву дамби, 18 червня, фактично перестало існувати Каховське водосховище.
30 червня, стало відомо про те, що на березі Національного заповідника «Хортиця» було знайдено старовинний човен-моноксил, виготовлений з суцільного стовбура дерева, ймовірно дубу, довжиною майже 7 метрів.
За попередніми даними, на відбудову зруйнованої росіянами дамби Каховської гідроелектростанції знадобиться близько 8 років.