У результаті масштабних контрдиверсійних заходів на деокупованій Херсонщині, СБУ затримала ще двох прихильників РФ. Зловмисниками виявились жителі Білозерського району. Батько і син підтримали загарбників під час тимчасової окупації регіону.
Про це повідомляє Служба безпеки України.
За даними слідства відомо, що після звільнення правобережної Херсонщини молодий чоловік продовжив контактувати з російськими військовими та передавав їм інформацію про місця базування та переміщення українських військ та техніки на території Білозерського району.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/05/c6cf9ed9c5be77d96f33386ad12e2ab7-1024x682.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/05/88e40b9524fdcde6cc74ed46129cdb62.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/05/0466afee2dd19a0b8b2dbd1add61b981.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/05/8f2e8de917c8ab275129c137119af66a-676x1024.jpeg)
Також фігурант інформував загарбників про наслідки російських повітряних атак на місцеві об’єкти критичної інфраструктури, соціальні установи та житлові будинки. Отримані дані росіяни використовували для коригування повторних ударів по населених пунктах Білозерка, Кізомис і Велетенське.
Що стосується батька коригувальника, під час окупації Херсона він добровільно зайняв посаду у «Міністерстві сільського господарства та рибальства Херсонської області». Перебуваючи на керівній «посаді», він виконував вказівки гауляйтера Сальдо щодо поширення окупаційного режиму на території Херсонщини.
Також встановлено, що колаборант регулярно брав участь у нарадах окупаційної влади і закликав людей підтримати загарбників.
Крім того, він змушував місцевих аграріїв працювати на користь країни-агресора. У разі відмови – погрожував репресіями з боку каральних органів РФ.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили ворожому коригувальнику про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), а його батьку – за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Наразі обидва зловмисники перебувають під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.