Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обрано стосовно трьох чоловіків, які брали участь в проведенні псевдореферендуму під час окупації Бериславського району.
Про це повідомляє Прокуратура Херсонської області.
За даними слідства, з 23 по 27 вересня 2022 року підозрювані збирали голоси за проведення псевдореферендуму щодо виходу Херсонської області зі складу України та приєднання до РФ.
Вони приходили до домівок місцевих мешканців у декількох селах району, роздаючи їм так звані «бюлетені» для проведення псевдореферендуму. При цьому рекомендували ставити відмітки «за».
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-12_16-29-41-1024x1024.jpg)
Використані бюлетені передавалися голові незаконно створеної виборчої комісії для подальшої фальсифікації результатів.
Затриманим повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Суд обрав всім трьом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області.
Нагадаємо, російські військові обстріляли житловий сектор Херсона.