На Херсонщині відзначатимуть День пам’яті загибелі бійців Сил територіальної оборони Херсона, які були розстріляні армією РФ 1 березня 2022 року.
Про це йдеться у розпорядженні “Про відзначення в Херсонській області пам’ятних дат і ювілеїв у 2024 – 2025 роках”, підписаному начальником Херсонської ОВА Олександром Прокудіним.
Офіційна назва Дня пам’яті вказана як – роковини загибелі бійців Сил територіальної оборони Херсона у Бузковому парку (м. Херсон, Шуменський мікрорайон) у перші дні повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України.
У цей день у Херсоні проводитимуться відповідні пам’ятні заходи.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/01/8c447307-8124-44b9-83a1-7dab41171503-1024x682.jpg)
Нагадаємо, 1 березня 2022 року загін бійців територіальної оборони, які були озброєні автоматами та “коктейлями Молотова”, намагався зупинити військових армії РФ, в околицях Бузкового парку.
Колона російської бронетехніки розстріляла українських бійців. За інформацією правоохоронців, тоді загинули мінімум 24 людини.
У березні 2023 року у Херсоні встановили пам’ятний знак на честь загиблих бійців територіальної оборони.
У липні 2023 року за результатами громадського обговорення була затверджена назва меморіалу загиблим – “Меморіальний комплекс “Бузковий гай” пам’яті захисників Херсона”.
У вересні 2023 року Херсонська бригада ТрО визнала 18 бійців, які загинули у Бузковому парку.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/01/b566e64c-f519-4a90-b42c-631b80667612-1024x682.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/01/3b861d17-458d-4139-842c-999fae3c99e5-1-1024x682.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/01/4404b5ee-614e-4210-bb7c-027ea1301655-1024x682.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/01/a61e2bd3-1c18-450a-8617-1a76898e39a0-1024x682.jpg)