На Херсонщині бракує близько 600 вчителів молодших класів та понад 5 тисяч вчителів-предметників. За прогнозами, кадровий дефіцит зростатиме до 2030 року.
Про це повідомила громадська спілка «Освіторія» у рамках дослідження «Вчителі України: кадровий потенціал».
Зазначається, що з початком повномасштабного вторгнення в Україні скоротився учительський склад на 12%, що становить майже 40 тисяч педагогів.
“Існує значний розрив між учителями гуманітарних і технічних напрямків — останніх менше у півтора раза”, – йдеться у дослідженні.
Окрім всього, середній вік вчителів в Україні становить 45 років, і понад 30% з них — передпенсійного або пенсійного віку. Більшість педагогів – жінки (86%).
До 2030 року понад 40% вчителів планують покинути професію. З іншого боку, більша частина студентів педагогічних спеціальностей хочуть працювати в школах, – йдеться у дописі.
47% вчителів задоволені своєю роботою, але 80% вважають, що їхню працю суспільство не цінує.
Згідно з дослідженням, вчителі прагнуть покращити свої знання, найбільший інтерес до курсів виявляють з англійської мови (73%), цифрових навичок, а також з тем, пов’язаних із війною: першої домедичної допомоги, правил поведінки в надзвичайних ситуаціях і ментального здоров’я. Окрім того, 43% вчителів визнають, що потребують додаткових знань з української мови.
Дослідження тривало понад рік, для нього залучили понад 10 000 вчителів та студентів педагогічних спеціальностей.
Раніше ми писали, що начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко пообіцяв Кабінету міністрів України, що з 1 червня 2025 року учні трьох херсонських шкіл сядуть на парти офлайн.