Спецпосланець американського президента з питань України Кіт Келлог озвучив ідею демілітаризованої зони, яку будуть контролювати Україна та Росія.
Про це пише “Європейська правда” з посиланням на ефір Fox News.
За словами Келлога, вихід із ситуації може полягати у припиненні вогню “на місці”, тобто сторони зберігають контроль над територіями, які наразі утримують.
Келлог повідомив, що Україна начебто готова до тимчасової демілітаризованої зони: українські війська можуть відійти на 15 км, так само і російські. Це створить 30-кілометрову зону без бойових дій, яку контролюватимуть військові “коаліції рішучих”.
“Вони готові, на певний період, створити демілітаризовану зону. Фактично, вони сказали: ми відходимо на 15 км, і ви, росіяни, також відходите на 15 км. Тобто створюється 30-кілометрова зона, яка чітко контролюється. Можна буде спостерігати, чи є порушення”, – вважає спецпредставник США.
Келлог вважає, що 30-денне припинення вогню може стати вирішальним питанням.
“І от якщо вдасться утримати це перемир’я протягом 30 днів – я справді в це вірю – тоді його можна буде подовжити. А як військовий я скажу: дуже важко знову розпочати конфлікт після припинення бойових дій. І я не думаю, що вони знову воюватимуть”, – впевнений він.
Раніше посланець американського президента Стів Віткофф представив європейським посадовцям пропозицію щодо припинення російсько-української війни, у якому міститься визнання США контролю Росії над низкою українських окупованих територій. Зокрема, й лівобережжя Херсонської області.
Зазначимо, що 22 квітня Володимир Зеленський виключив можливість визнання російської окупації Криму, оскільки це суперечить Конституції. Він також заявив, що великим компромісом з боку України є той факт, що вона вже готова до переговорів із росіянами.