Дізнатись краще наше місто, його історію, познайомитися ближче з вулицями міста, можна, прочитавши літературу про Київ. Про наше місто написано багато книг. Мій Київ пропонує підбірку книг, прочитавши які ви ще краще дізнаєтесь наше місто та полюбите його ще сильніше.
«Щоб жити. Розуміючи Київ»
Авторами книги «Щоб жити. Розуміючи Київ» стали Л. Поліщук, Є. Кам та О. Головнєв. Як кажуть автори, насправді книга написана 22 старими киянами, історії яких описані у творі. Ви можете ознайомитись з історією та життям міста у різні роки 20-го століття, розказані з перших вуст учасниками подій. Прочитавши книгу, ви дізнаєтеся про побут киян, улюблені місця прогулянок, традиції та щоденні практики звичайних киян.
У книзі описані історії подільських кварталів, базари, торговці яких перетинали човнами Дніпро. У книзі «Щоб жити. Розуміючи Київ» також можна отримати цікаву інформацію про підпільні кінотеатри та клуби Києва. У книзі зібрано колекцію історичних унікальних фотографій. Цікаво, що книга є благодійною. Усі гроші з продажу книг йдуть на підтримку киян похилого віку.
«Два дні з історії Києва»
2010 року вийшла ще одна цікава книга про Київ «Два дні з історії Києва». Автор – Стефан Машкевич. У книзі проведено цікаве дослідження з історії Києва у 1917–1920 роках. Період, під час якого регулярно змінювалася влада, вважається спірним та погано вивченим.
Під час роботи над книгою «Два дні з історії Києва», автору вдалося отримати доступ до рідкісних мемуарів, документів, журналів, альманахів та книг, що зберігаються в архівах нашої країни, а також у бібліотеках Росії, Франції та США. У книзі також зібрано цікаві ілюстрації — близько 90 старовинних фотографій. А також можна ознайомитись із німецькою картою Києва 1918 року.
«Лінія долі на долоні Києва»
«Лінія долі на долоні Києва» — нова книга києвознавця Олени Мокроусової. Книжка вийшла 2018 року у видавництві «Лібідь». Прочитавши книгу, читач дізнається історію старовинної вулиці Костьольної. Це маленька, але досить цікава вулиця. На вулиці розташовані особняки, часів Російської імперії, які зберігають безліч цікавих історій і легенд. А поруч із цими особняками царської епохи знаходяться радянські будинки, збудовані в стилі конструктивізму.
На вулиці Костьольній знаходиться унікальний старовинний костел Святого Олександра. Цей храм відобразив на своїх картинах великий український поет Тарас Григорович Шевченко. За радянських часів у костелі був планетарій. А ще він відомий тим, що сюди приїжджав Папа Римський.
«Незвичайний Київ. 850 мiсць»
«Незвичайний Київ. 850 мiсць» — книга авторами якої є історик та києвознавець Олександр Анісімов та сучасна українська письменниця, Лада Лузіна. У путівнику «Незвичайний Київ. 850 мiсць» лише 68 розділів, у яких читач може познайомитись із найкрасивішими київськими місцями. Добірка цікавих місць включає як офіційні туристичні об’єкти, так і нестандартні пам’ятки Києва. У книзі представлено 850 таких місць, що знаходяться у Києві та області. Ви також побачите цікаві старовинні фотографії.