Молодь Херсона обговорювала кризу читання


14 марта 2013 года.

14 березня в приміщенні Зали нових надходжень Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара в рамках Регіонального весняного марафону читання
"Книга на все життя!":(01.03.2013 - 18.04.2013) пройшла інтерактивна зустріч-діалог "Молодь і читання: криза чи зміна формату?".

Проводила зустріч Леся Ясинецька-Єгорова - бібліотекар відділу обслуговування. На зустріч були запрошенні студенти 411 групи факультету філології та журналістики ХДУ та експерти:
- Тарадименко Ірина Іванівна - завідуюча науково-методичним відділом Херсонської ОБЮ ім. Б. Лавреньова.
- Гавриш Павло Олександрович - голова міської організації Народного Руху України.
- Кошелюк Микола Степанович - керівник регіонального інформаційного центру.
- Бузак Тарас Олександрович - головний редактор інтернет видання «Херсонська правда».
- Розсолов Микола Миколайович - студент факультету психології, історії та соціології Херсонського державного університету.

Головні питання, що порушувалися під час зустрічі були: «Чи є все-таки криза читання книг серед молоді?» та «Що робити для покращення ситуації?». Одними з перших були представлена діаграма складена на основі опитувань у різних країнах «Відсоток людей, які прочитали хоча б одну книгу впродовж останніх 12 місяців». За нею хочеться виділити Швецію як лідера - 84%. В Україні ж відсоток таких людей склав 27%.

Протягом всієї зустрічі відбувалася палка дискусія. На кінець зустрічі зроблено підсумок зустрічі та дано відповідь на вище зазначені питання. По-перше кризи читання немає, а лише проходить зміна формату. Українці стали менше читати паперових книг, але більше електронних. По-друге, для покращення ситуації спочатку треба провести зміни в собі. Також хочеться більш активної політики зі сторони держави в цих питаннях.

Після підведення підсумків зустрічі на всіх її учасників чекав приємний сюрприз: виступ соліста гурту The Karina Band - Олексія Даруна.

Микола Розсолов

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости