Місцеві вибори на Херсонщині: основні порушення у день голосування

Місцеві вибори на Херсонщині: основні порушення у день голосування
26 октября 2020 года.

У Херсонській області місцеві вибори відбулися без значних порушень. Спостерігачі ОПОРИ фіксували недостатню кількість виборчих скриньок та кабінок для голосування, агітацію у день виборів та порушення карантинних норм. Про це розповів представник Громадянської мережі ОПОРА під час пресконференції 26 жовтня в Херсоні.

У день голосування 25 жовтня 2020 року Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області здійснювала комплексну оцінку дотримання законодавства та перебігу усіх ключових виборчих процедур, починаючи з моменту проведення підготовчого засідання і відкриття виборчих дільниць, впродовж усього періоду голосування і на етапі підрахунку голосів та транспортування документації ДВК до територіальних виборчих комісій.
Безперервний моніторинг здійснювався офіційними спостерігачами ОПОРИ на основі репрезентативної вибірки дільниць.

«Майже всі дільниці у Херсонській області відкрилися вчасно о 08:00 25 жовтня. Спостерігачі ОПОРИ повідомили про одну дільницю у селі Чорнянка Каховського району, яка запізнилася з відкриттям на півгодини. На деяких дільницях міста Херсон та Херсонської області зранку та протягом дня спостерігались великі черги», - розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Херсонській області Євгеній Гладкий.

ОПОРА виявила щонайменше 8 виборчих дільниць у різних районах Херсонської області з недостатньою кількість виборчих скриньок та кабінок для голосування. Також на деяких дільницях були відсутні марковані кабінки для людей з підвищеною температурою.

Поширеним типом порушень на дільницях були випадки голосування виборців за межами кабінки для голосування. На виборчій дільниці №650498 у місті Олешки виборець почав заповнювати бюлетень біля кабіни для таємного голосування, чим порушив виборче законодавство. Схожа ситуація трапилася і у Скадовську. Відповідно до частини 5 статті 248 Виборчого кодексу України виборчі бюлетені заповнюються виборцем особисто в кабіні для таємного голосування

У Новій Каховці на виборчій дільниці №650612 кандидатка у депутати Новокаховської міської ради перебувала з пакетом із символікою однієї з партій. Жінці зробили зауваження, однак вона відмовилася усунути порушення. Була викликана поліція стосовно незаконної агітації в приміщенні для голосування, а також за межами дільниці.

У Голій Пристані на виборчій дільниці №650241 члени комісії перешкоджали здійсненню спостереження та зйомці відео представнику Громадянської мережі ОПОРА. Після роз'яснень та цитування закону, що офіційним спостерігачам та представникам ЗМІ дозволено здійснювати фото- та відеофіксацію виборчого процесу, конфлікт було вирішено.

У день виборів були виявлені бюлетені з технічними помилками. Білозерська селищна територіальна виборча комісія повідомила, що у виборчому бюлетені кандидатів на посаду Білозерського селищного голови зроблено типографічну помилку в назві політичної партії «Наш край» надруковано «Най край». Також були виявлені помилки в бюлетенях з виборів депутатів Скадовської районної ради та в бюлетенях з виборів сільського голови Музиківської громади.

Незважаючи на обмеженість часу для підготовки, ОПОРА відзначає активну позицію Національної поліції України щодо виявлення та попередження виборчих порушень, а також підвищення відповідної кваліфікації своїх співробітників.

Теги: опора
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости