Восени 2023 року МОСТ побував у селі Сухий Ставок Калинівської громади Херсонської області.
У поїздці кореспондент МОСТ’а був з переселенцями із села, які і розповіли про своє життя поза Сухим Ставком.
Цьому, стану села і перспективам його відбудови присвячений репортаж, який опублікований за підсумками поїздки.
Багато переселенців з Сухого Ставка відчувають себе не потрібними в інших населених пунктах.
Переселенцю Андрію Васильовичу в сусідньому селі виділили старий будинок, але без електрики, яку вимкнули ще у 2006 році.
Це може бути однією з причин великого бажання переселенців повернутись до вщент зруйнованого Сухого Ставка. Але його майбутнє є туманним.
Бо щодо відбудови Сухого Ставка, як і інших повністю знищених війною населених пунктів, у обласній владі певності немає.
Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявляв про недоцільність відбудови знищених населених пунктів.
На противагу цьому заступник начальник ОВА Антон Самойленко казав, що на Херсонщині відбудують всі постраждалі через війну населені пункти.
Також нещодавно начальник ВА Нововоронцовської громади Андрій Селецький висловив свою ідею про відбудову, наприклад, об’єктів соціальної інфраструктури.
Щоб не стикнутись з тезою про недоцільність відбудови через ту ж депопуляцію – відновлені будівлі можна перепрофілювати та/або знизити статус установ.
Теза про недоцільність відбудови Сухого Ставка обурила переселенця Анатолія Івановича. Через бойові дії він втратив житло, де жили ще його батьки.
«Тут проживали мої батьки і проживав я 60 років. Був сад, були скирди під сіно, “Газон”-хлібовозка (автомобіль ГАЗ 53, – ред.). Ні заборів нема, ні воріт…
І що залишилося?
Одна руїна.
І мені кажуть, що це недоцільно. Яке може бути “недоцільно”?
Мене хтось питав? Чи доцільно було розвалювати все?», – емоційно сказав Анатолій Іванович.
Ми створили цей матеріал як учасник об’єднання “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win