Мешканець Херсонщини Валерій Жмурський створив сувенірні жетони із зображенням осокорівського кавуна.
Про це чоловік розповів Суспільному.
За його словами, жетони створенні з метою популяризації саме осокорівських кавунів.
“Зробив їх не для заробітку, а щоб люди бачили та дізналися, що це наш осокорівський кавунчик. Багато чого, що в Осокорівці залишилося, і коли під’їжджаєш до села — то ще за давніх часів і донині нас зустрічав наш кавун. Ми зараз не вдома, і коли розмовляєш з односельцями, то спочатку запитуєш, як там вдома, як люди, а потім питаєш, чи вцілив наш кавунчик”, — розповідає Жмурський.
Ескіз сувенірних жетонів Валерій придумав сам, а втілити його у життя йому допомогли друзі.
Жетони створені з міді. Перші п’ятдесят штук Валерію допомогли зробити знайомі на заводі та невдовзі чоловік має отримати станок, на якому можна буде самотужки виготовляти нові вироби.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/05/444990283_3597521753910689_3078154573580276046_n-edited.jpg)
Раніше повідомлялось, що українські та естонські художники створили манускрипт про Херсонщину.