Про шо питали у мера?
1. Що відбувається наразі в місті? Яка ситуація?
Де-юре – ми в Україні, де-факто – ми в оточенні.
Від 3 березня Херсон перебуває в окупації. Коли російські загарбники зайшли у місто, їм було вчинено супротив. На сьогоднішній день в Херсоні знаходиться росгвардія.
Ми маємо ряд проблем: велика кількість людей виїхала за межі області, в нічний і ранковий час бомблять передмістя, в деяких районах є перебої з поставкою газу та електроенергії. Але наші комунальні підприємства якісно виконують свою роботу, намагаються прориватися повз блок-пости для усунення проблем, утворених внаслідок обстрілів.
Загалом, Херсон живе в штатному режимі, а над мерією майорить український прапор.
2. Чи були спроби з боку російських військових впливати на городян чи лідерів суспільної думки, щоб забезпечити проведення референдуму?
Стовідсотково ніхто не може відповісти на це запитання. Але всі ми знаємо, що не буває диму без вогню. Завжди є ті, хто має намір змінити політичний устрій в нашій державі, ті, хто розхитує ситуацію.
Тому наше завдання – показати, що ми хочемо жити в Україні, що Херсон – це Україна.
3. Чи стверджувала російська сторона про створення ХНР?
Як відомо на даний момент – таких офіційних заяв з боку російської федерації не надходило.
4. Що ви кажете херсонцям в ситуації блокади?
Я люблю Херсон, я поважаю кожного жителя міста. Ми – демократична держава. І якщо ми бажаємо зберегти демократію, ми повинні об’єднатися заради майбутнього.
Я спілкуюсь з кожним і мій меседж до городян: давайте по можливості виходити на робочі місця, давайте запускати легку промисловість, щоб сплачувати податки, допомагати Україні.
Ми маємо показати усім, що Херсон живе. Так вийшло, що у нашому місті немає зброї та військових. Тож, єдина наша зброя – єдність.