Медсестра Херсонської обласної дитячої лікарні Тетяна Павелко удочерила немовля, аби врятувати його від незаконної евакуації з України.
Про це йдеться у матеріалі журналістів Слідство. Інфо.
Протягом 9 місяців окупації Херсона тільки у відділенні анестезіології новонароджених Херсонської дитячої обласної лікарні перебувало майже 200 немовлят. Частина з них — покинуті батьками.
Коли перед відступом з Херсону у листопаді 2022 року росіяни оголосили так звану евакуацію, то планували вивезти і дітей. Однак працівники лікарні не хотіли віддавати немовлят окупантам, тому вдавалися до хитрощів: підробляли медичні картки, імітували підключення до апаратів штучного дихання, а медсестра лікарні вирішила удочерити дитину.
Тетяна Павелко працює медсестрою у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні. Жінка розповіла журналістам, що у відділенні патології для новонароджених лікували дівчинку Кіру, яку вона захотіла удочерити.
«До мене в гості прийшла колега, старша медсестра. Вона сказала, що у патології для новонароджених є дівчинка. Сказала: «Ти не хочеш подивитися, така гарненька, на тебе схожа», — згадує Тетяна.
Жінка каже, що не одразу наважилася піти до дитячої палати, адже дуже хвилювалася.
«Я пішла не одразу — дві зміни ще відпрацювала і тільки потім наважилася піти. Напевно цього і боялася, що потраплю в полон цієї чарівної особи (сміється, — ред.). Уже якось не змогла без неї. Значить, це моє», — говорить медсестра.
Тетяна Павелко розповіла журналістам, що забрати дівчинку одразу не вийшло, але вони з чоловіком постійно провідували немовля.
«Які у нас не були б події у місті, ми її не залишали. Дуже сильно хвилювалися, коли була ця евакуація, особливо коли її оголосили по лікарнях — я дуже боялася, що Кіру відвезуть», — каже жінка.
Тетяні про так звану евакуацію немовлят з лікарні сказали колеги. А незадовго до цього вона бачила у відділенні людей, які цікавилися малюками.
«Я в черговий раз навідувала Кіру, вийшла на поверх і побачила наше керівництво з солдатом (військовий РФ, — ред.) і двома жінками — вони дивилися діток», — говорить медсестра.
За словами Тетяни, жінки обирали кількох малюків, яких планували забрати буцімто на лікування.
«З тих, кого забрали, ще ніхто не повернувся… У грудному відділенні лежало троє діток — 3, 6 і 9 місяців — і ось їх забрали. Сказали, що вони проведуть професійне лікування, а далі їхня доля невідома. Цих діток немає, вони були з дитбудинку», — розповідає Тетяна.
Щойно медсестра прийшла з лікарні додому, як їй зателефонували й сказали, що немовлят раптово збираються «евакуювати». Тетяна викликала таксі й поїхала до Кіри, щоб її не вивезли з рештою сиріт. Згодом жінка удочерила дитину.
У лікарні щодня складали списки дітей, які перебували у різних відділеннях. Ці списки постійно оновлювалися окупаційним керівництвом, щоб мати актуальну інформацію про немовлят, яких планували вивозити до Росії та на окуповані території.
«Якщо у малюків були батьки, то питали дозволу у них. Я так зрозуміла, що вивозили з батьками, якщо ті бажали виїхати. А хто не має батьків… Я просила, щоб Кіра не потрапила до цього списку», — розповідає Тетяна.
Маленькій Кірі пощастило, бо її удочерила Тетяна і дитину не вивезли у Росію. Жінка доклала багато зусиль, щоб бути з дівчинкою: вона особисто ходила вмовляти окупаційне керівництво лікарні, аби дитину не чіпали.
«Я думала, що докладатиму максимум зусиль, була готова аж прийти й забрати Кіру. Ну, не те, що вкрасти, ні, але аж до того, що я заберу і все, я не дозволю, щоб її вивезли», — каже мама Кіри.