Медико-санітарне забезпечення літнього оздоровлення дітей розглянуто на семінарі в дитячій обласній лікарні

Медико-санітарне забезпечення літнього оздоровлення дітей розглянуто на семінарі в дитячій обласній лікарні
24 мая 2016 года.

24 травня в конференц-залі КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» відбувся семінар-тренінг з питань медико-санітарного забезпечення літнього оздоровлення. Семінар для медичних сестер та лікарів-педіатрів області, які будуть працювати в літніх оздоровчих закладах, провели фахівці ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» та головні дитячі спеціалісти Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації - інфекціоніст та епідеміолог.

Відкривала семінар та представляла доповідачів Наталя Марченко, заступник головного лікаря дитячої обласної лікарні. Вона зазначила, що медичні працівники дитячих оздоровчих закладів несуть велику відповідальність за збереження здоров`я дітей, тому повинні мати доступ до всіх складових дитячих лагерів, в тому числі до харчоблоку і дитячого майданчику.

Епідемічна ситуація в країні нестійка і неблагополучна: за 2015 рік зареєстровано 7 млн. випадків інфекційних захворювань, 66% хворих - діти.

За словами Наталії Єрємєєвої, головного позаштатного епідеміолога Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації, в 2015 році в Україні відбувся 101 спалах інфекційних захворювань, тоді як в 2013-2014 роках їх було 60-65 випадків, 35 спалахів - в дитячих оздоровчих закладах.

Протягом семінару більше 80-ти медичних працівників отримали велику кількість корисних знань щодо найбільш актуальних інфекцій в літній період - кишкових та респіраторних. Рівень захворюваності кишковими інфекціями щороку зростає. Головний дитячий інфекціоніст Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Вікторія Челяк детально розповіла про профілактику і лікування гострих кишкових та менінгококових інфекцій.

Гострі кишкові інфекції зазвичай супроводжуються діареєю, під час якої втрачається не тільки вода, а й життєво важливі електроліти, тому для пероральної регідратації доцільно використовувати спеціальні розчини, а не звичайну воду.

Спеціалісти закликали медичних працівників звертатися за допомогою до районних та обласних медичних закладів у складних випадках, або при підозрілих суперечливих симптомах, оскільки тільки в умовах стаціонару можливе повноцінне обстеження та лікування.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости