Медиків потрібно підтримувати, а не переводити на півставки та скорочувати, - «УДАР Віталія Кличка»

Медиків потрібно підтримувати, а не переводити на півставки та скорочувати, - «УДАР Віталія Кличка»
27 / 01 / 2022

В Україні зафіксовані факти, коли намагаються примусово перевести лікарів і середній медперсонал на 0,5 або 0,75 ставки, щоб не платити їм зарплату в повному обсязі, розмір якої від початку нинішнього року було підвищено до 20 тис. грн. та 13,5 тис. грн. відповідно. Хоча, напередодні Нового року уряд рапортував про безпрецедентне зростання заробітної плати медиків. Так, згідно з ухваленим держбюджетом на 2022 рік, передбачені кошти для підвищення мінімальної заробітної плати для лікарів та середніх медичних працівників. Чому ж відразу після Нового року трапляються непоодинокі випадки, коли медичних працівників змушують переходити на менші ставки, але працювати фактично той самий обсяг часу? Виходить, що обіцяне владою підвищення заробітної плати для медичних працівників перетворюється на фікцію. Це може призвести до ще більшого відтоку медичних працівників, що є критичним напередодні нової хвилі епідемії короновірусу.

Епідемія Ковіду стала критичним випробуванням для медичної системи як України, так і кожної країни світу. Недореформована та недофінансована медична система ледь витримала перші хвилі епідемії короновірусу. А це у свою чергу, призвело до відтоку висококваліфікованих медичних кадрів та регресу медичного забезпечення громадян. Це все є наслідком вибіркового підходу влади у підтримки медичної системи.

«УДАР Віталія Кличка» минулого року, відразу після презентування урядом законопроекту про державний бюджет-2022, звертала увагу, що всупереч вимогам Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який вимагає виділення не менше 5% ВВП на галузь охорони здоров'я, уряд в проекті бюджету на 2022 рік на ці цілі виділив лише близько 3,5% від ВВП. Тоді як за рекомендаціями ВООЗ на медицину потрібно передбачати щонайменше 7% від ВВП. Нагадаємо, що представники партії «УДАР Віталія Кличка» у попередньому скликанні Верховної Ради України активно підтримували та голосували за схвалення даного закону, що мав стати ключовим у якісному перетворенні медицини України.

Тепер ми бачимо, що така позиція влади знову відкладає на невизначений час завершення медичної реформи. Це зайвий раз свідчить про те, що медична галузь, попри гучні заяви, для представників влади не в пріоритеті.

Особливого занепокоєння викликає така ситуація в медичній галузі в час епідемії короновірусу.

«УДАР Віталія Кличка» раніше запропонував антикризовий план у подоланні наслідків епідемії коронавірусу. Він дозволить не лише ефективно боротися з епідемією, а комплексно і якісно змінити медичну систему та реально підтримати наших медиків і зупинити відтік лікарів. Важливо не відтерміновувати медичну реформу. Необхідно завершити реформу медичної системи на вторинній і третинній ланці. Криза - це не привід зупинити реформу, а необхідність та реальний шанс на системне і якісне перетворення медичної системи.

Україна, як і весь світ, під час пандемії короновірусу мала б зрозуміти важливість медичної системи для збереження життя людей. Належний рівень фінансування медицини - це питання національної безпеки країни.

Політична реклама

Теги: удар, бебко
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости