Якщо ви живете в квартирі або невеликому будинку, сушіння білизни може стати для вас великою проблемою. Багато хто для цього використовує балкон, натягують мотузок або купують спеціальні кімнатні сушарки.
Це не найкращий варіант, бо забирає досить багато часу. Саме для цього зазвичай купують машину для сушіння або прально-сушильну машину. Сьогодні майже у кожному домі/квартирі є пральна і сушильна машина. Вибираючи між двома варіантами, варто ознайомитися з перевагами та недоліками кожного з них.
Що таке машина для сушіння білизни?
На жаль, у нашій країні для багатьох окрема сушильна машина не є розповсюдженим у побуті пристроєм. Виробники вже давно вигадали як можна спростити процес сушіння і спеціально для цього створили сушильний агрегат. На жаль, ця техніка поки що не дуже популярна.
Але звичайно набагато зручніше, коли після прання ви можете відразу висушити речі, не носячи їх на балкон або розвішуючи вдома. Сушильна машина точно буде корисна сім’ї, де є маленькі діти. Щоденне прання/сушіння речей та пелюшок займає чимало часу. Купівля сушіння допоможе скоротити часові витрати. Такий агрегат також корисний для тих, хто проводить багато часу на роботі і не може довго займатися побутовими питаннями.
Зовні такий пристрій майже нічим не відрізняється від звичайної пральної машини. Сушильна машина для білизни може мати обсяг завантаження до 7-9 кг.
Також варто обов’язково врахувати, що мокрий одяг важчий за сухий. Вибирайте агрегат для вашої родини правильно. Для цього варто врахувати, скільки людей буде користуватися пристроєм і як часто проводитиметься прання.
Робота сушки в сушильних і прально-сушильних агрегатах
Щоб обрати варіант агрегату для свого дому, слід розуміти, за яким принципом працює апарат у сушільній машині та прально-сушильній.
Сушильна
Сушильна машина для одягу барабанного типу найбільш популярна, тому що займає у квартирі мало місця. Існують також сушильні шафи, але такий варіант пристрою не використовується в побуті. Ми розглянемо докладніше пристрої барабанного типу.
За принципом відведення вологи всі сушильні агрегати поділяються на такі типи:
- Вентиляційний
Цей варіант використовується рідко через особливості виведення вологи. Для цього використовується спеціальний шланг, який приєднується до вікна або системи вентиляції. Це не дуже зручно, тому що не у всіх будинках у побутових приміщеннях є вікна, не говорячи вже про систему вентиляції. Звісно, ви можете таку сушильну машину купити, але якщо у вас не буде проблем з виведенням вологи.
- Конденсаційні
Такий варіант сушильної машини вузької коштує дорожче, ніж вентиляційний. Однак, пристрій споживає набагато менше електроенергії і вологу не потрібно виводити назовні. Іноді такий пристрій підключається до каналізації, щоб одразу прибирати нагріте вологе повітря ТЕНом у спеціальний контейнер. Якщо немає можливості підключити пристрій до каналізації, волога з контейнера зливається вручну.
Переваги та недоліки сушильної машини
Більшість сучасних вбудованих сушильних машин мають стільниковий барабан. Він завдяки особливостям конфігурації під час сушіння створює повітряну подушку, так менше речі страждають від тертя.
З переваг варто згадати технологію EcoDry, яка забезпечує економне споживання електроенергії. Також ви можете скористатися функцією розгладжування парою, що скоротить ваш час на прасування одягу.
Сушильна машина, ціна якої може бути дуже малою, або якщо ви обрали більш кощтовний варіант – всі ці моделі мають один недолік – після звичайного прання всі речі слід покласти у сушку. Не всі люблять витрачати на це час.
Переваги та недоліки пральної машини з функцією сушки
Всі прально сушильні машини – це попершу акцент на функцію прання, ніж сушіння. Частіше за все користувач може обрати тільки час прання, ніяких додаткових функцій щодо сушіння більше не доступно.
Більш сучасна пральна машина з функцією сушки може завдяки датчику-термометру визначати ступінь вологості речей. Варто пам’ятати, щоби ваші речі не були сильно зношені, залишайте після прання білизну трохи вологою. По всім параметрам пральна сушильна машина – це іеальний варіант для квартири та сучасного ритму життя.