Маніфест проти домашнього насильства: херсонці написали меседжі тим, хто став жертвою

Маніфест проти домашнього насильства: херсонці написали меседжі тим, хто став жертвою
26 ноября 2021 года.

Маніфест проти насилля. У Херсоні стартувала кампанія "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства". Триватиме вона до 10 грудня.

Посеред вулиці Суворова банер, на якому можна написати меседж проти насильства та побажання його жертвам. Перший хештег від поліції.

"Повідомлення про домашнє насильство на першому місці. Близько 5 тис. з початку року було повідомлень. Це лише місто. Тому ми тут. Максимально, що ми можемо, то це попередити. Але і боротьбу з наслідками ніхто не скасовував", - говорить начальник управління патрульної поліції в області Константин Дронгаль.

Другим фломастер бере Володимир Гуріч. Спочатку пише один хештег, потім дописує ще два.

Про домашнє насильство не треба мовчати й обов'язково звертатися за допомогою - такий меседж в учасниці маніфесту Іраїди Геращенко.

"Створюй коло безпеки" та "Стамбульська конвенція ратифікована в Україні" - такі дві тези на банері залишила Наталя Дорофєєва. Про міжнародний документ, жінка говорить, що він є основним для того, щоб на державному рівні запобігти насильству. Саме він містить механізм, як захищати жертву і як отримати вчасно допомогу.

"Якщо подивитися на статистику, то все більше і більше людей звертається до служб. З одного боку це добре, бо у людей довіра до служб. Але і показує, що проблема набагато більша. Багато моїх знайомих жінок не звертаються за допомогою, бо їм соромно. Їм важко визнати, що є проблеми. Вони вважають, що це їх провина. То є не їх вина", - каже Наталія Дорофєєва.

Минулого року Херсон визначений, як одне із міст, що є прикладом для наслідування у подоланні домашнього насильства, розказує співорганізатор маніфесту та директор Херсонського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Антон Єфанов.

"Це - не просто нагорода, це - велика робота як поліції, органів місцевого самоврядування і громадських організацій. За три роки ми змогли створити дієву систему протидії домашньому насильству та створили секретний притулок для людей, які страждають від домашнього насильства", - говорить співорганізатор маніфесту.

Згодом, розказує Віктор Булка, цей банер відправлять до Києва. Вже там організатори будуть обирати найкращий меседж. Потім використають його у всеукраїнській соціальній рекламі боротьби з домашнім насильством.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости