З 17 старост Новотроїцької територіальної громади Генічеського району Херсонщини вісім співпрацюють з російськими окупантами. Вони допомагають розміщувати військових ворожої армії на території своїх населених пунктів. Також біля 80% фермерів громади погодились «переоформити» свій бізнес за вимогою загарбників.
Центру журналістських розслідувань про це повідомили жителі Новотроїцької громади і співробітники селищної ради, які залишились вірними Україні.
За їхніми словами, співпрацюють з російськими окупантами старости:
сіл Кривий Ріг, Федорівка і Метрополь Ганюков Юрій Георгійович (19 квітня 1970 року народження);
села Горностаївка Торопєєв Олег Віталійович (21 жовтня 1959 р. н.);
сіл Василівка і Дружелюбівка Ковалів Олена Анатоліївна (29 березня 1972 р. н.);
села Громівка Ляшко Сергій Іванович (18 липня 1971 р. н.);
села Новомиколаївка Басова Наталя Леонардівна (16 червня 1975 р. н.);
сіл Новопокровка і Ясна Поляна Хір’янова Раїса Леонідівна (15 листопада 1967 р. н.);
сіл Сивашівка, Заозерне, Садове та Овер’янівка Гордієнко Мирослава Анатоліївна (6 вересня 1975 р. н.).
Про співпрацю з загарбниками старости сіл Дивне, Лиходідівка, Попелак і Свиридонівка Ларіна Юрія Васильовича, 1 травня 1961 р. н. ЦЖР повідомляв раніше.
«Як пояснила староста Сивашівки Мирослава Гордієнко, «мені треба на щось жити». Загалом, у нашій громаді досить багато людей пішли на співпрацю з окупантами. Можливо, через це вони не так сильно тероризували місцевих жителів, як в інших містах області. Хоча деяких людей теж викрадали, били, деяким погрожували», – сказали жителі Новотроїцької громади.
В тих селах, де старости не захотіли співпрацювати з загарбниками вже призначені гауляйтери. Приміром, у Чкаловому, Воскресенському, Двійному і Ковильному нею стала місцева фермерка Матрос Лариса Дмитрівна. Разом із нею до окупаційної сільської адміністрації пішли працювати фермер Володимир Жиронкін, мешканка Ковильного Олександра Погосян і Анастасія Тимошенко (Кравченко). Остання до повномасштабного вторгнення займалась обліком військовозобов’язаних у колишній Чкалівській сільській раді.
Добровільно погодилась працювати за так званими «російськими навчальними програмами» директорка Чкалівського ліцею Дорогань Світлана Богданівна і вчителька російської мови Губарик Тетяна Миколаївна.
«Незадовго до «референдуму» місцеві колаборанти провели «перепис» населення і примушували до співпраці вчителів та підприємців. Загалом біля 80% фермерів громади погодились «переоформити» свій бізнес за вимогами окупантів. Самі військові у нас розмістилися в Ковильному і Подовому, на елеваторах Чкалового і Софіївки. А серед підприємців однією з перших колаборанток стала Тетяна Майлунець з Чкалового. Вона одразу наказала своїм підлеглим приймати рублі і схиляє інших підприємців переоформлюватися в Росії, щоб окупанти не «віджали» їхній бізнес», – розповіли жителі Новотроїцької громади.