Майно Херсонського хлібокомбінату, який був визнаний банкрутом минулого року, не вдалося продати на аукціоні за понад 20 мільйонів гривень.
Про це повідомляється на платформі “Prozorro. Продажі”, пише Інтент.
Торги, що мали відбутися 4 квітня, не принесли результату через відсутність потенційних покупців. Стартова ціна лота становила 20,9 мільйона гривень.
Аукціон було оголошено вдруге зі зниженою на 4,2 мільйона гривень ціною. Нова стартова ціна майна ПрАТ “Херсонський хлібокомбінат” становить 16,7 мільйона гривень. Торги планують провести 14 квітня.
До складу активів входить велика виробнича база, зокрема виробничі та адміністративні будівлі загальною площею понад 8 000 м², склади, гаражі, котельня та прохідна, хлібопекарські лінії, холодильне обладнання, комп’ютерна техніка та інші виробничі засоби.
В описі зазначається, що об’єкт нерухомості розташований у Херсоні. Через військові дії будівлі підприємства зазнали значних пошкоджень: вибиті вікна, пробоїни у покрівлі та стінах. Обладнання не використовувалося понад два років, має ознаки зносу, а його працездатність не перевірялася.
Демонтаж та транспортування придбаного майна здійснюватиметься коштом покупця.
За даними Liga net, підприємство мало борги на суму 23,45 млн грн, тоді як його активи оцінювалися лише в 9,59 млн грн. Відновити роботу заводу не вдалося через нестачу фінансів, відсутність активів і потенційних інвесторів.
До початку повномасштабної війни Херсонський хлібокомбінат забезпечував 40% ринку хліба і хлібобулочних виробів у регіоні. Однак після звільнення правобережної частини Херсонщини підприємство так і не змогло відновити роботу – його виробничі потужності залишаються в зоні постійних обстрілів або частково зруйновані.
Зараз потреби області у хлібі здебільшого покривають виробники з Одеської, Миколаївської областей і Кривого Рогу. У деокупованих громадах працюють малі пекарні, а міжнародні та благодійні організації, зокрема Всесвітня продовольча програма ООН, Червоний Хрест і ADRA Ukraine, допомагають із постачанням хліба.
Власником “Херсонського хлібокомбінату” був Сергій Дуров. Підприємство працювало з 1958 року.