Локдаун & Новий рік. Що кажуть юристи?

Локдаун & Новий рік. Що кажуть юристи?
9 декабря 2020 года.

Вже офіційно, Україну знову хочуть поставити на паузу, з 8-го по 24-те січня 2021 року.

Адвокатське об'єднання Міллер підготувало вам рекомендації для підготовки до локдауну, адже це тепер питання не лише часу, а не факту.

Вважаємо, що суспільний свідомий підхід допоможе пройти таку паузу більш безболісно, а наші поради допоможуть зорганізуватись.

ГРОМАДЯНАМ:

• Варто перевірити договори, по яких ви комусь щось винні, аби домовитись про певну «перерву у відносинах». Також зараз кінець року, а це значить, що по деяких договорах може сплинути термін дії, а в інших - автоматично продовжитись. Будьте пильні, прочитайте уважно.
• Пам'ятайте про всі побутові послуги, які не будуть надаватися під час локдауну, тому завчасно замовте подарунки, купіть продукти для свят та обов'язково відвідайте стоматолога ????

БІЗНЕСУ:

• Пам'ятайте, що ваші обов'язки за договорами не припиняються, адже коронавірус не вважається форс-мажором автоматично, крім випадків, коли ви з іншою стороною договору домовилися про це або ж ви маєте висновок Торгово промислової палати України.
• Якщо ваш бізнес має кредит, то нагадуємо, що ставка відсотків не змінюється через локдаун, а сплати мають бути вчасними.
• Не забувайте про своїх працівників та їх заробітну плату. Якщо ж ваші умови роботи обмежені, то погодьте зі своєю командою:
- робочий час під час локдауну та умови оплати;
- умови дистанційної роботи, адже якщо працівник не може працювати з дому, то варто домовитися про покриття компанією витрат на таксі до офісу чи погодити інший спосіб;
- допоможіть, за можливості, облаштувати працівникам робоче місце вдома, що в майбутньому дозволить вам працювати частково дистанційно та менше витрачати на офіс та інші речі для працівників.
• Варто також потурбуватись про ваших клієнтів. Підготуйте детальний лист про режим роботи під час локдауну, який опублікуйте на власних сторінках в Інтернеті та відправте всім клієнтам та працівникам.
• Обов'язково влаштуйте свято своїй команді, адже їх нам всім трішки не вистачає свята в ці бурхливі часи.

А ОСЬ І ПЕРЕЛІК ОБМЕЖЕНЬ НА ЧАС ЛОКДАУНУ:

• громадський транспорт та продуктові магазини будуть працювати;
• всі заклади освіти підуть на канікули, крім дитячих садків;
• буде заборонено проведення дискотек, робота розважальних закладів (ТРЦ, нічних клубів), ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів, крім роботи на виніс чи на доставку.
• буде заборонено проведення будь-яких масових заходів.

Мабуть через тривалість карантину його останній день оголосять всеукраїнським днем бізнесу, а поки бажаємо щасливих та, перш за все, здорових зимових свят.

Горніться один до одного - це подарує сил.

Теги: локдаун
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости