Людмила Денісова з моніторинговим візитом відвідала Херсонський слідчий ізолятор та Херсонську виправну колонії № 61 - міжобласну спеціалізовану туберкульозну лікарню

Людмила Денісова з моніторинговим візитом відвідала Херсонський слідчий ізолятор та Херсонську виправну колонії № 61 - міжобласну спеціалізовану туберкульозну лікарню
06 / 06 / 2018

Уповноважений Людмила Денісова під час одноденної робочої поїздки до Херсона з моніторинговим візитом перевірила стан дотримання прав людини у місцях несвободи - Херсонському слідчому ізоляторі та Херсонській виправній колонії № 61 - міжобласній спеціалізованій туберкульозній лікарні. 

Під час позапланових візитів Омбудсмен мала змогу поспілкуватися з ув'язненими, побачити реальні умови тримання у СІЗО та колонії, а виявила порушення прав людини.

«У Херсонському слідчому ізоляторі існує проблема переповнення. У слідчому ізоляторі, розрахованому на 300 місць, в нелюдських умовах утримується 450 осіб. В деякий камерах площею в 31 квадратний метр тримається по 24 особи. Там просто неможливо дихати свіжим повітрям. Більше того, будівля ізолятора, зведена за часів Катерини ІІ, знаходиться в аварійному стані. Стіни приміщень буквально «тріщать по швах» та можуть обрушитись на людей. Тоді наслідки будуть справді катастрофічними», - розповідає Людмила Денісова.

За її словами, ізолятор давно слід перенести за межі міста, для цього вже навіть виділена земельна ділянка в області. Але будівництво досі не почалося через відсутність коштів.

Людмила Денісова повідомила, що за результатами візиту буде відкрито провадження Уповноваженого щодо аварійного стану та переповнення Херсонського слідчого ізолятора.

Наступним об'єктом моніторингу стала Херсонська виправна колонія № 61, де утримуються та лікуються хворі на туберкульоз.

Людмила Денісова наголосила, що наразі потребує нагального вирішення питання щодо створення системи водоочищення та знезараження.

«Відкриваю провадження. Буду з'ясовувати, що було зроблено керівником колонії, місцевою владою, прокуратурою, всіма екологічними інспекціями щодо організації епідеміологічного нагляду та дезінфекційних заходів у колонії», - зазначила Уповноважений.

Втім, за словами Омбудсмена, це питання не тільки міста Херсона, а і проблема державного рівня і всієї пенітенціарної системи України.

Тому Людмила Денісова також планує звернутись до Уряду та створити робочу групу у складі представників Міністерства юстиції, місцевої влади, обласної адміністрації та всіх зацікавлених сторін. Тільки так, за словами Людмили Денісової, проблему можна вирішити комплексно і системно.

Омбудсмен зазначила, що вже зустрічалась з мером Херсона та головою ОДА щодо перенесення колонії № 61 та СІЗО за межі міста. Вони розповіли, що для цих потреб в 2014 році виділили більше 30 гектарів землі у Херсонській області, але будівництво там так і не почалось.

Після візиту в рамках відкритих проваджень Уповноважений продовжить спілкуватися з представниками місцевої та центральної влади щодо вирішення зазначених проблем.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости