Лісника, який застрелив на Херсонщині браконьєра, відсторонили від рейдів

Лісника, який застрелив на Херсонщині браконьєра, відсторонили від рейдів
14 января 2020 года.

Справою про вбивство лісником чоловіка, який незаконно вирубував дерева у Голопристанському лісгоспі, займається Державне бюро розслідувань. Дії підозрюваного кваліфікуються як умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця. Про це кореспондентам Суспільного розказав заступник начальника Головного управління Нацполіції Микола Вербицький:

"Особа, яка стріляла, є працівником лісомисливського господарства. Оскільки такі особи наділені правозастосовуючими функціями, мають складати адміністративні протоколи і відносяться за законом до категорії правоохоронців, ми повідомили про цей факт в Державне бюро розслідування. Вони з самого початку займалися цією подією. Вони проводили слідчі дії. Інформація, якою ми володіємо, - то кваліфіковано дії підозрюваної особи за статтею 118 [Кримінального кодексу України, - ред.]. Це вбивство при перевищенні необхідної оборони, а також меж для затримання злочинців".

Віталій Григор'єв кореспондентам Суспільного телефоном прокоментував ситуацію:

"Це було десь о 17:10 - 17:15, судячи з того, що о 17:19 я зателефонував у поліцію, щоб повідомити про скоєне. Їх, браконьєрів, було четверо, в чому і була небезпека. Протаранивши мене, вони заволоділи б зброєю. Коли почав таранити мене автомобіль, інші зникли з поля зору. Я діяв в рамках чинного законодавства. Іншого вибору у мене не було: або бути збитим автомобілем, або... Думав, що він зупиниться після трьох попереджувальних пострілів угору. Стріляв по автомобілю, а не по водію. Куля пішла на підвищення і потрапила в центр скла. Попасти у водія не міг. Потім, аналізуючи ситуацію, - водій нахилився, щоб надавити на газ і мене збити, тому опинився на траєкторії польоту кулі. Напарник був за три кілометри від мене з іншого боку, стежив за дорогою. Ми не знали, звідки будуть їхати - перекривали два шляхи. Усі експертизи, усі розрахунки зробили. Мене допитали як свідка. Звинувачення мені не висунуто. Я поки що проходжу як свідок. По цьому випадку висунули 118-ту статтю. Іде слідство. У зв'язку з тим, що сталося, мене відсторонили від рейдів, поки іде службове розслідування. Від роботи мене поки не відсторониили".

Що відомо:

Працівник лісового господарства у селі Малі Копані на Херсонщині під час рейду виявив чотирьох осіб, які незаконно вирубували ліс.

Під час конфлікту, лісник застрелив 39-річного чоловіка з мисливської рушниці. Загиблий намагався переїхати працівника лісогосподарства на автомобілі.

Правоохоронці встановили особи ще трьох браконьєрів. За фактом незаконної вирубки лісу порушено кримінальну справу.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости