Лише 23% журналістів мають власний пул українських вчених та медиків

Лише 23% журналістів мають власний пул українських вчених та медиків
27 июля 2020 года.

Лише 23% опитаних журналістів вказали, мають власний пул українських вчених та медиків доказової медицини, до яких вони можуть звернутись за коментарем у підготовці матеріалу. При цьому, 43% опитаних вказали, що при написанні матеріалів на наукову або медичну тематику консультуються зі своїми знайомими, які працюють лікарями чи науковцями.

Такими є результати анонімного опитування медійників, що провів Інститут масової інформації разом з INSCIENCE 1-13 липня 2020 року*.

Окрім того, 17% опитаних журналістів вказало коментарі політиків як одне з основних джерел інформації при підготовці матеріалів про науку, медицину та здоров'я.

Цікаво, що 82% опитаних журналістів вважають, що в українських медіа недостатньо матеріалів на наукову та медичну тематику. Однак, системно готують матеріали про науку та медицину лише 6% журналістів-респондентів.

Основними джерелами інформації для підготовці матеріалів про науку, медицину та здоров'я опитані журналісти назвали коментарі медиків, науковців та експертів (80%), офіційні джерела (63%), і дані громадських організацій (56%).

Серед основних складнощів, які заважають писати на наукові та медичні теми, журналісти вказали закритість лікарів та наукових співробітників до співпраці з медіа, відмову давати коментар, малу кількість українських джерел інформації про дослідження, та складність термінології.

*Дослідження проводилося методом анонімного онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку надсилали потенційним респондентам. Усього було отримано 100 відповідей від медійників. 81% - опитані з усіх регіонів України, 19% з міста Києва. 69 % жінок та 31% чоловіків. Дослідження проводилося протягом 1-13 липня 2020 року. Помилка репрезентативності: не більше за 3%.

**Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька відповідей

Дослідження стало результатом партнерства між ГО "Інститут масової інформації! та ГО INSCIENCЕ, в рамках проєкту «НАУКОВИЙ МЕТОД», що здійснюється громадською організацією INSCIENCE за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».

Окрім того, проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов'язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости