«Лікарі без кордонів» виявили захворювання на туберкульоз у 21 пацієнта на Херсонщині та Миколаївщині.
Про це йдеться у пресрелізі організації.
Зазначається, що обстеження на туберкульоз у цих регіонах проводять з вересня 2023 року.
“За цей час опитали майже 4 тисячі пацієнтів, щоб виявити симптоми, які можуть свідчити про наявність інфекції. У 93 людей зібрали матеріал для подальшого дослідження в лабораторії, захворювання виявили у 21 пацієнта”, – йдеться у матеріалі.
Відповідальний з питань туберкульозу фельдшер «Лікарів без кордонів» Олександр Вовкогон пояснив, що спершу для пацієнтів проводять анкетування, потім за необхідності збирають матеріал для перевірки.
«Збір матеріалу відбувається безпосередньо на місці, ми розказуємо пацієнтам, як правильно це зробити, і відправляємо зразки за всіма правилами інфекційного контролю, – зазначив Олександр Вовкогон. – Ми також зв’язуємося з сімейними лікарями, які територіально закріплені за цими селами, та беремо електронне направлення, щоб увесь цей процес відбувався згідно українського законодавства. При отриманні результатів передаємо усі дані та допомагаємо в обстеженні контактних пацієнтів».
Рівень позитивних результатів виявлення туберкульозу, який спостерігають “Лікарі без кордонів”, дуже високий, зауважив заступник головного координатора з надзвичайних ситуацій «Лікарі без кордонів» в Україні Андрій Славуцький.
«Такі показники свідчать про те, що туберкульоз виявили в багатьох випадках вже на пізніх стадіях. Тобто, можна припустити, що ще багато пацієнтів лишаються не діагностованими».
Андрій Славуцький пояснив, що цей метод називають виявлення за зверненням або пасивним виявленням.
“Існує також активне виявлення туберкульозу за допомогою флюорографії, яке проводять для усіх мешканців. Ці два методи доповнюють одне одного та дозволяють не лише виявляти захворювання на ранніх етапах, але й з’ясувати, до яких антибіотиків чутливі мікобактерії туберкульозу, та призначити правильну схему лікування”, – зазначив він.
Наразі «Лікарі без кордонів» готують проєкт активного виявлення туберкульозу з використанням мобільного рентгену, який дозволить робити флюорографію для мешканців деокупованих громад Херсонщини. Даний проєкт здійснюється відповідно до звернення від Центру громадського здоров’я.