Підтримати

Охорона тих шкіл Херсонської області, які підконтрольні окупаційній владі і працюють в очному режимі, посилена через побоювання того, що і в нашому регіоні може повторитися трагедія, як сталася 26 вересня в школі № 88 російського Іжевська.

Зараз кожну херсонську школу охороняють по шість військових, про що повідомляють підконтрольні окупантам пабліки.

Скріншот з Телеграму
Колаборанти радіють постійному перебуванню в херсонських школах озброєних людей.

Тобто, окупанти охоронятимуть херсонські школи не лише від уявних «українських терористів», але й від божевільних, які можуть влаштувати в освітньому закладі масове вбивство. Бо це цілком вписується в російські реалії. І охорона може не допомогти.

Після іжевської трагедії російське видання «РИА новости» опублікувало матеріал про випадки застосування зброї та вибухівки в російських навчальних закладах в період з 2019 по 2022 роки. В статті йдеться про те, що таких інцидентів налічується за названий період – чотирнадцять. Внаслідок стрілянини загалом загинула 31 людина і понад ста отримали поранення.

Тут варто згадати і трагедію в окупованому Криму: масове вбивство у Керченському політехнічному коледжі, яке сталося вдень 17 жовтня 2018 року. Внаслідок вибуху та стрілянини поранені 67 людей, загинула 21 людина – учні та персоналу навчального закладу, а також – нападник.

Заради справедливості варто зазначити, що і Україна фігурує в статистиці прикрих інцидентів, які сталися в навчальних закладах. Принаймні, в мережі є повідомлення про один таких випадок.

У вересні 2021 року в Полтаві дівчина прийшла з арбалетом в школу, де вона колись вчилась, і поранила двох вчителів. Але це не йде ні у яке порівняння з масовими вбивствами в навчальних закладах на території Росії і окупованого Криму.

І зараз, коли Росія хоче «офіційно» закріпити окупацію значної частини Херсонської області, ті навчальні заклади регіону, які працюють під патронатом загарбників, переходять у розряд потенційно небезпечних. Бо масові вбивства в навчальних закладах, як виявляється, – один з «приємних бонусів», які йдуть в комплекті з «руським миром».

В багатьох публікаціях російських видань можна прочитати, що перші випадки масових вбивств в навчальних закладах сталися у США (перший випадок – вбивство у квітні 1999 року двома учнями школи «Колумбайн» у Колорадо 12-ти підлітків і вчителя), а потім це перекинулося на інші країни.

Жахливі інциденти були у США, Фінляндії, Азербайджані. Але безперечним лідером за кількістю таких трагедій є Росія.   

Саме Росія та окуповані нею території зазнали найбільш згубного впливу цієї епідемії. Саме там статистика застосувань в навчальних закладах зброї та вибухівки – наймоторошніша.

Звісно, окупанти «намалюють» потрібні їм результати «референдуму», який зараз відбувається на загарбаних територіях. Але в цьому фарсі брали участь і місцеві мешканці: хтось – для заробітку, хтось – через «ватні» погляди. Є серед них і люди, які мають дітей шкільного віку і віддали їх в херсонські школи, які працюють «за російськими програмами».

Але ці люди навряд чи вивчали статистику трагедій у навчальних закладах Росії. А було б варто. Бо війна ще більше посилить й без того дуже високий градус російського божевілля.

Й у разі затягування окупації Херсонщини (на жаль, це можливо, бо ситуація дедалі загострюється) у небезпеці – і ті школярі та студенти, які навчаються очно в закладах, підконтрольних окупантам.

Охорона у вигляді військових і росгвардійців – такий собі захист, бо небезпеку можуть становити самі ці охоронці, особливо якщо вони брали участь у бойових діях і внаслідок цього мають посттравматичний стресовий розлад. Хто може гарантувати, що не поставлять охороняти школу людину, у якої, кажучи по-народному, «протік дах»? І тоді…   

Тому вибором адекватних людей, які живуть на окупованій частині області, може бути лише дистанційне навчання дітей. Заодно вони не будуть піддаватися згубному впливу роспропаганди.

І лишається сподіватися, що з херсонськими школярами та студентами не станеться нічого поганого і усі вони дочекаються деокупації області.

Остап Шапіро       

Розвиваємо проект за підтримки